Dámske spoločenské šaty na každú príležitosť

Výrobky

Oblečenie by nám malo nielen sadnúť čo sa týka jeho strihu či materiálu, z ktorého je ušité, ale aj z hľadiska farieb. Pár desiatok rokov späť naše mamy či staré mamy nosili dámske spoločenské šaty len v tých najzákladnejších farbách – čierna, biela, tmavo modrá či červená. História sa však zmenila a v súčasnosti platí, že čím výraznejšiu farbu človek na sebe má, tým rýchlejšie dokáže zaujať svoje okolie. Každému sa však hodia iné farby. Práve to určuje, či človek zaujme alebo nie.

společenské šaty

Výber dámskych šiat na základe farieb

Počas posledných rokov sme svedkami toho, že každé ročné obdobie má predurčené určité farby, ktoré sú v tomto období v in. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, čo vlastne farby vyjadrujú?

Dámske spoločenské šaty v základných farbách – biela, čierna, šedá

Biela farbapredstavuje farbu nevinnosti. To je dôvodom, prečo predstavujú biele šaty výsadu nevesty. Preto sa s nimi najčastejšie stretávame na svadbách. Dámskymi spoločenskými šatami v tejto farbe určite nič nepokazíte, na svadbu v prípade, že nie ste nevesta, sa však nehodia. Obľúbenou kombináciou je biela s čiernou farbou.

Čierna farbavo všeobecnosti predstavuje smútok. Predstavuje farbu, ktorá sa nosí na smútočné udalosti. Okrem toho sa tiež nosí aj pri dôležitých jednaniach – vyjadruje tiež nekompromisnosť. V šatách v čiernej farbe sa vám možno jednoduchšie podarí presvedčiť druhú stranu o tom, že máte pravdu a vyjednať si lepšie podmienky.

Šedá farbapredstavuje farbu, ktorú majú v obľube tí, ktorí chcú pôsobiť nenápadne. Šatami v šedej farbe zaujmete len málokedy, preto ak chcete byť stredobodom pozornosti, určite sa jej vyhnite.

nevěsta

Dámske spoločenské šaty vo výrazných farbách – žltá, modrá, zelená, červená

Žltá farbapatrí medzi veselé farby. Súčasne tiež vyjadruje aj duševnú pohodu. Dámske spoločenské šaty v žltej farbe sa obzvlášť hodia do teplých, letných dní.

Modrá farbamá viacero odtieňov. Najpoužívanejším je tmavomodrá farba, ktorá patrí spolu s čiernou do kategórie ťažkých farieb. Práve dámske spoločenské šaty v tmavomodrej farbe patria medzi tradičné farby v prípade dodržiavania dresscodu.

Zelená farbapatrí medzi veselé farby, s ktorými sa až tak často nestretávame. V zelených odtieňoch zažiaria najmä červenovlásky a blondíny, ktoré si šaty v tejto farbe obliekajú na významné spoločenské udalosti, akou je napríklad stužková slávnosť.

Červená farbapredstavuje jednu z najpoužívanejších farieb pri výrobe dámskych šiat. Mnohé ženy ju s obľubou nosia, iné sa jej zďaleka vyhýbajú. Červená je farba vášne a temperamentu, preto s ňou určite nič nepokazíte.

Na internetovej stránkewww.glashgirl.sknájdete širokú ponuku dámskych šiat. Okrem toho tiež v ponuke nájdete aj ostatné časti dámskeho odevu. Hľadáte zaujímavé dámske doplnky? Žiaden problém, z ponuky si určite vyberiete.