Naprieč Európou s AXA

Peniaze

Ako definovať najľudnatejšie mesto Európy? No predsa podľa počtu obyvateľov, ale aj podľa významu! Poznáte ich všetky? Tu sú! Španielsky Madrid (počet obyvateľov 6,5 mil) je synonymum prekrásnej španielskej kultúry, ktorá vychádzala z kresťanského základu, no zároveň bola inšpirovaná arabskými vplyvmi. Ako kultúrne centrum ponúka náhľad do množstva múzeí, napríklad Prado, Kráľovský palác či Kráľovská akadémia umení. Štvrté miesto v počte obyvateľov obsadilo anglické hlavné mesto Londýn, ktoré nemá o významné historické pamiatky núdzu. Tower of London, London Eye, Westminsterské opátstvo, rôzne múzeá – v tomto meste sa snúbi história s modernými vplyvmi.

LONDYN

Nenechajte si ujsť ani sídlo kráľovskej rodiny Buckingham Palace. Zažite čulý ruch v tejto úžasnej metropole! Pre zamilovaných alebo nevyliečiteľných romantikov, pre milovníkov histórie a kultúry, vynikajúceho jedla, hudby, umenia je tu Paríž, ktorého si bez povestnej Eiffelovky ani neviete predstaviť a taktiež bez chrumkavých croissantov a ľúbezne znejúcej francúzštiny. Vydajte sa na cestu za umení do parížskeho Louvre alebo brázdite ulice tohto snáď najkrajšieho európskeho mesta, kde nájdete atrakcie takmer na každom rohu. Moskva ako hlavné mesto najväčšej svetovej krajiny je síce centrum so zložitou politickou situáciou, ale prekvapia vás krásy a starobylosť budov, ktoré si pripomínajú svetovú históriu, napríklad Kostol na Červenom námestí.

PARIZ

V rebríčku počtu obyvateľov jednoznačne vedie Istanbul, významné turecké historické centrum, aj keď jeho zaradenie do Európy môže byť sporným, ide skôr o Euráziu. 14,7 miliónov obyvateľov je však dostatočným argumentom na obsadenie lídra rebríčka. Turecká kultúra je pre cudzincov veľmi inšpiratívna – či už čo sa týka histórie alebo vychýrenej a obľúbenej gastronómie. Ide o kozmopolitné miesto, kde sa stretá západ s východom a vytvoria tak výnimočnú kombináciu chutí a zmyslov, nehovoriac o historických budovách, ktoré vás svojou atmosférou doslova opantajú. Kdekoľvek zavítate, buďte pripravení – a naše cestovné poistenie AXA vám zaručí, že všetko prebehne podľa vašich predstáv.