Je možné efektívne chudnúť len pomocou stravy?

Výrobky


Každý kto trpí nadváhou či obezitou zúži po tom, aby sa znovu dostal do normálu a mohol žiť plnohodnotný život ako kedysi. Mnoho ľudí trpiacich vysokou nadváhou trpí tiež nízkym sebavedomím a ďalšími zdravotnými problémami, pri ktorých je zníženie váhy dôležitým procesom.

snídaně

Takže je veľký rozdiel zhadzovať desiatky kíl a len pár kilo navyše do plaviek. A čo telo to iná stavba, metabolizmus a rozloženie svalov a tukov. Takže čo pasuje jednému nemusí mať vplyv na druhého a to platí aj pri znižovaní nadváhy.
Možno vám susedka či kamarátka poradila zaručenú diétu, ktorá jej pomohla, ale zabudla spomenúť, že šlo len o chvíľkový efekt, ktorý so sebou priniesol ešte ďalší a to nechcený jo-jo efekt.

A asi aj vás zaujíma či je možné efektívne chudnúť len pomocou stravy?
Zdravé stravovanie je základom celého procesu znižovania nadváhy. Pokiaľ nezmeníte svoje stravovacie návyky, tak len veľmi ťažko pôjde váha smerom dolu.

Ale neznamená to začať hladovať a držať drastické diéty, ktoré vás oberajú o cenné a potrebné látky a vitamíny, ale znamená to pravidelné stravovanie, výber zdravých potravín a obmedzenie sladkostí, konzervovaných a mrazených potravín, polotovarov a podobne. A okrem toho je cestou k nízkej váhe aj prídavok ovocia a zeleniny a najlepšie v čerstvom prevedení a tiež rozdelenie jedla na menšie porcie. A keď už diéta, tak najúčinnejšia je nízkokalorická.

vegetáriánství

Takže znížiť hmotnosť pomocou stravy sa dá, ale nemôžete zostať len na tejto metóde a je potrebný aj pohyb. Pokiaľ nie ste zvyknutí na drezúru vo fitnes, tak vhodným pohybom je chôdza, plávanie, jazda na bicykli či doma na rotopede.
Mnohým však ani tieto opatrenia neprinášajú vytúžené ovocie v podobe klesajúcej hmotnosti. V takých prípadoch sú potrebné ešte rôzne doplnky v podobe nápojov, látok spaľujúcich tuky alebo priamo lieky na chudnutie.
Práve tie znižujú chuť na jedlo, hlad a vyvolávajú pocit sýtosti a tým pádom podporujú vašu výdrž pri znižovaní nadváhy.