Dámske spoločenské šaty na špeciálnu príležitosť

Výrobky

Reprezentatívne dámske spoločenské šaty by sa mali nachádzať v šatníku každej elegantnej mladej slečny alebo dámy. Dámske spoločenské šaty, ktoré si oblečiete na špeciálnu príležitosť vás budú reprezentovať počas celého večera. V dámskych spoločenských šatách, ktoré budú na úrovni urobíte výborný dojem aj na ostatných pozvaných hostí. Ich výber zvoľte tak, aby dokonale kopírovali vašu postavu alebo aby vašej postave lichotili. Taktiež je veľmi dôležité, aby boli pohodlné, aby ste v nich dokázali užiť celý večer alebo pretancovať celú noc.

šaty

Výber dámskych spoločenských šiat

Dámske spoločenské šaty si väčšinou vyberáme podľa udalosti na ktorú sme pozvané. Na pozvánke je väčšinou uvedené, aký štýl oblečenia zvoliť. Podľa toho sa aj muž aj žena oblečú a snažia si svoje oblečenie zladiť, aby spolu pôsobili v harmónii (napríklad rovnakým odtieňom kravaty a šiat). Ak sa chystáte na udalosť, kde sa bude veľa tancovať a zabávať sa, tak si zvoľte dámske spoločenské šaty kratšieho strihu, aby vám pri tancovaní nezavadzala ich dĺžka. Takouto udalosťou môže byť napríklad svadba, ples, stužková alebo oslava rodinného jubilea. Ak ste pozvané na udalosť, kde je striktne požadovaná večerná róba, zvoľte radšej dámske spoločenské šaty dlhého strihu. Vďaka dámskym spoločenským šatám tohto strihu pridáte na vážnosti celej udalosti. Takouto udalosťou môže byť napríklad návšteva opery, divadla, stužková alebo dôležitá firemná večera alebo večierok. Výstrih v dámskych spoločenských šatách voľte opatrne, aby ste nepôsobili nevkusne alebo ba priam až vulgárne.

růžové šaty

Dámske spoločenské šaty a vhodné doplnky

Ak už ste si vybrali dámske spoločenské šaty, ktoré sa vám páčia, lichotia vašej postave a sú tiež vhodné na špeciálnu príležitosť, nezabudnite ich ešte doladiť vhodnými doplnkami. Medzi doplnky, ktoré im dodajú noblesu patria napríklad náušnice, náramky alebo náhrdelníky. K jednoduchým šatám zvoľte extravagantnejšie doplnky a naopak k extravagantným šatám zvoľte jednoduché doplnky. Tak bude Váš outfit v peknej harmónii a ničoho nebude priveľa alebo primálo. Vhodným a praktickým doplnkom sú tiež kabelky. K dámskym spoločenským šatám sa väčšinou volia listové kabelky alebo puzdrové kabelky. Do týchto kabeliek sa zmestia všetky „potrebné“ veci, akými sú rúž, parfum alebo kľúče od auta.