Ako sa správne starať o kožené tašky

Výrobky

Ženy zvyknú vlastniť desiatky, ak nie stovky rôznych kabeliek. Muži sú však v tomto smere väčšinou trošku iný. Radšej zainvestujú do jedného kvalitného a dobre vyzerajúceho kúsku, ktorý nosia neustále aj niekoľko rokov. Najčastejšie používaným materiálom, je jednoznačne koža. No a tá potrebuje aj špeciálnu starostlivosť.

Hnedá kožená taška s peňaženkou a okuliarmi

Kvalitné a praktické
Pánske kožené tašky od Diverseshop sú zárukou kvality. Tento materiál má naozaj dlhú životnosť. Na druhej strane vyzerajú veľmi dobre. Sú vhodné na nosenie do práce, ale taktiež na voľné chvíle. Koža je nepochybne veľmi praktickým materiálom, ktorý pri troche starostlivosti svojmu užívateľovi ponúka samé výhody.

Koža a voda sa nemajú v láske
Koža je materiál, ktorý doslova žije. Ak sa namočí, môžete vidieť že sa správa úplne inak ako v úplne suchom stave. Kožené tašky preto nikdy neperte vo vode a už vôbec nie v práčke. Ak sa vám taška zašpiní, použite maximálne navlhčené hubku, ktorou dané miesta vyšúchate.
Ak vás trápi nepríjemný zápach, môžete použiť sódu bikarbónu, ktorou tašku posypete a necháte pôsobiť aspoň tridsať minút. Sóda totiž prirodzene neutralizuje nepríjemné pachy. Pomôže aj vyvesenie na čerstvý vzduch. Dajte si ale pozor na to, aby ste kožu nevystavili priamemu slnečnému žiareniu. Slnko totiž môže nadmerne vysušiť kožu, ktorá dôsledku toho praská. Problémom je aj nežiaduca zmena farby k svetlejšej.

Hnedá kožená pánska taška

Koža potrebuje výživu
Aby vám kožená taška vydržala čo najdlhšie, je potrebné ju pravidelne impregnovať. Na tento účel môžete použiť špeciálne prípravky, ktoré si zakúpite v obchodoch. Pokiaľ chcete ísť skôr čisto prírodnou vestou, siahnite po olivovom oleji, alebo včeľom vosku. Pri impregnácii dbajte najmä na to, aby ste akýkoľvek používaný prípravok dostali do hĺbky materiálu. Naneste ho na textilnú handričku a silou vtierajte priamo do tašky.