Odchod do dôchodku

Oproti minulému roku sa odchod do dôchodku predĺži o 63 dní. Teda minuli  roku bol  stanovený odchod na 63 rokov a 73 dní v tomto roku sa tu upravilo na 62 rokov. 132 dní. Toto však platí pre tých ktorí sa narodili v roku 1955. Pre tých ostatných sa bude počítať dôchodkový vek podľa toho koľko si odpracoval rokov A v ktorej kategórii pracovali.

úspory
 
·         To znamená že si dokážete jednoducho vypočítať odchod do dôchodku podľa odpracovaných rokov a stupeň zaradenia do pracovných pozícií. Teda jak si vykonávali ťažšiu fyzickú prácu môžete ide do dôchodku oveľa skôr ako tí ktorí pracovali v prvom stupni teda ktorí mali jednoduchšiu prácu .
 
Príkladom to môže vyzerať takto : Ak človek vykonáva prácu napríklad v bani môže ísť do dôchodku skôr ako ten ktorý vykonával prácu vo finančnej alebo Ekonomickej sfére teda ten kto mal ťažšiu fyzickú prácu alebo prácu pri ktorej sa človek nenamáhal. Pre ženy platí  pomerne to isté , teda stupeň  pracovného zaradenia a plus k tomu podľa toho koľko detí vychovali.
 
·         Bližšie informácie určite aj nájdete na stránkach sociálnej poisťovne kde si dokážete vypočítať koľko budete dostávať  predčasný dôchodok a penzijný dôchodok. Kalkulačka na tejto stránke však nedokáže presne určiť kedy presne pôjdete do dôchodku ale informácie vám poskytnú na pobočke sociálnej poisťovni kde dostanete všetky informácie ktoré potrebujete. Radi Vám poradia , a pomôžu vybaviť všetko čo sa týka odchodu do dôchodku.

peníze
 
Na záver by som chcel len dodať že dôchodkový vek sa stále mení ale presný strop odchodu do dôchodku sa nenašiel teda nebol určený. Možno o pár rokov ak pôjdete do dôchodku tento hranica stropu môžu byť iná ako je stanovená v tomto roku. Avšak ďalšie informácie o zmenách v dôchodkoch vás budeme informovať v ďalších článkoch a sám som zvedavý ako sa výška odchodu a dôchodkové penzie budú meniť .