Aký typ vybrať?

Kritérií, nad ktorými by ste sa mali pri výbere zamýšľať, je hneď niekoľko, či už sa jedná o objem chladničky, typ, energetickú triedu alebo doplnkové funkcie, ktoré vám užívanie chladničky značne spríjemnia. Neviete si rady, na čo sa pri nákupe zamerať?
Na trhu nájdete chladničky rôznych typov – existujú chladničky kombinované, side by side čiže americké, monoklimatické aj chladnička s malým mraziacim boxom.lednice.jpg
Chladničky „side by side“
Tento typ tiež poznáme aj pod názvom “americká chladnička“. Úložný priestor býva často až dvakrát väčší ako pri chladničke kombinovanej. Aj pri tomto type často nájdeme rôzne komfortné doplnky v podobe dávkovača ľadu, domáceho baru či nápojového automatu. Americká chladnička je vďaka veľkým rozmerom a otváraniu dvierok do strán vhodná do väčšej kuchyne a pre rodinu, v ktorej býva päť a viac členov. Obstarávacia cena týchto chladničiek je však vyššia.
Kombinovaná chladnička
Tento typ chladničky je vďaka svojmu objemu vhodný pre štvorčlennú rodinu. Kombinuje chladiaci priestor s mrazničkou a významne tak šetrí miesto v kuchyni. Mraziaci priestor je najčastejšie umiestnený v spodnej časti spotrebiča a chladiaca časť v úrovni očí.
Monoklimatická chladnička
Tento typ chladničky je ideálny v prípade, že chcete mať mrazničku riešenú oddelene. Monoklimatická chladnička má totiž iba chladiaca časť. Výhodou týchto chladničiek je väčší priestor pre uskladnenie chladených potravín. Ak teda máte oddelený mraziak napríklad v pivnici, je monoklimatická chladnička skvelou voľbou. Táto chladnička je vhodná tiež na chaty a rekreačné objekty, kde nie je potrebné potraviny dlhodobo zamrazovať.chladnička.jpg
Malá chladnička s mraziacim boxom
V menších bytoch a garsónkach často nezostáva priestor pre objemné chladničky a pre menší počet osôb žijúcich v byte ani nie je treba. Riešením sú malé chladničky vysoké 50 až 80 cm s malým mrazničkou, ktoré výborne plnia svoj účel a zároveň zaberajú v kuchyni minimum priestoru. Navyše sa vďaka malej výške môžu využiť pre odkladanie kuchynských potrieb alebo iných vecí.
Vstavané chladničky
Ak plánujete svoju chladničku umiestniť do kuchynskej linky, vyberte vstavanú chladničku. Pri vstavaných chladničkách hrá menšiu úlohu dizajn, je ale dôležité si postrážiť potrebné rozmery tak, aby do vybraného priestoru dobre zapadla. Ich výhodou je tiež menšia hlučnosť vďaka umiestneniu v boxe kuchynskej linky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup