Cestujete do Bulharska? Nezabudnite na menu!

Podnikanie

Plánujete dovolenku, či obyčajnú návštevu vysnívanej krajiny? Určite chcete navštíviť rôzne pamiatky, poskúšať rôzne gastro pochúťky, či nakúpiť nejaké veci pre seba alebo svojich blízkych. Nie všade sa však dá platiť debetnou, či kreditnou kartou a nie v každom štáte sa dá platiť rovnakou menou, ako vo vašej rodnej zemi. Ak sa chystáte do Bulharska, nezabudnite si premeniť eurá za ich Bulharskú menu, ktorou je leva. Na týchto minciach nájdete okrem štátneho znaku vyrazeného leva. Mena bola zavedená v roku 1881 po tom, ako bola vyhlásená nezávislosť Bulharov od Osmanskej ríše. Najskôr boli mince vyrábané zo zlata a striebra, časom sa to však zmenilo.

Bulharsko

Ak idete premieňať peniaze, najlepšie by bolo navštíviť priamo banku, pretože na ulici môžete byť ľahko oklamaní. Peniaze je potrebné hneď skontrolovať a v prípade poškodenia bankovky si treba pýtať vymenenie. Môžete mať v zahraničí s platením takýmito bankovkami problém, keďže ste zodpovedný za stav bankoviek. Samozrejme aj Bulharsko plánuje zaviezť euro namiesto ich meny. Z niektorých zdrojov je známe, že sa to plánuje na rok 2023.

Bulharská mena

Čo sa týka cien v Bulharsku, všetko je cenovo dostupné pre každého. Ubytovanie vás nevyjde draho a pritom bude kvalitné a pekne zariadené. Stravu a pitie si taktiež viete zaobstarať za pomerne nízke ceny. Bulharsko má naozaj krásnu prírodu a nájdete tu aj piesočnaté pláže, takže pokiaľ plánujete dovolenku, tu je to úplne ideálne. Mnoho návštevníkov tejto krajiny zistilo, že čo sa týka nákladov na dovolenku, je to tu omnoho lacnejšie ako kdekoľvek inde. Môžete si zarezervovať dovolenku, kde budete mať zahrnutú dopravu, ubytovanie, stravu a zároveň aj iné služby a rôzne zábavné atrakcie. Ak idete na prvú dovolenku, poprípade nechcete investovať veľké peniaze do nej, vyberte si práve Bulharsko. Určite sa vám tu bude páčiť a budete sa sem chcieť vrátiť. Odnesiete si odtiaľto mnoho pekných spomienok a zažijete tu mnoho nádherných zážitkov.