Aj kvalitné obliečky prispievajú k dobrému spánku

Výrobky

Spánok má zásadný vplyv na zdravie a kondíciu človeka. V súčasnosti mnohí ľudia podceňujú jeho význam. Bohužiaľ ľudia sa doslova naháňajú za svojimi povinnosťami a keď si na plecia naložia príliš veľký náklad, tak svoje úlohy plnia na úkor spánku. Keď si človek dopraje dostatočne kvalitný a dlhý spánok, cíti sa ako znovuzrodený. Je plný energie, vitality, má nielen fyzickú kondíciu, ale aj psychickú pohodu. V takomto stave sa úlohy plnia oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Pre dobrý spánok nezabudnite vytvoriť adekvátne podmienky. Základ tvorí kvalitný matrac a posteľ a mäkké a príjemné obliečky.

povlečení

Kvalita spracovania materiálu by mala byť na prvom mieste

Na trhu existuje široké spektrum rôznych druhov obliečok. Líšia sa svojou veľkosťou, nakoľko sa prispôsobili meniacim sa rozmerom paplónov a vankúšov. Pri výbere obliečok si však všímajte nielen rozmery, ale aj materiál z ktorého sú vyrobené. Ak hľadáte kvalitu, tak sa zamerajte na prírodné materiály, predovšetkým bavlnu. Podľa spôsobu jej spracovania vznikajú rôzne druhy látok, ktoré sa líšia nielen na dotyk, ale aj svojimi vlastnosťami. Tak ako vo väčšine vecí, tak aj medzi obliečkami nájdete rôzne úrovne kvality spracovania bavlny.

Záleží len na vás či si potrpíte na najvyššiu triedu, alebo sa uspokojíte s priemerom. Určite neodporúčame siahnuť po najlacnejších obliečkach, ktoré môžu lákať nízkou cenou a vzhľadom, ktorý je na nerozoznanie od tých kvalitných. Lacné obliečky sa prezradia už po niekoľkých praniach. Farba vybledne, tvar je nestály, v niektorých častiach natiahnutý, povrch drsný a umelé materiály zapríčiňujú zvýšené potenie počas noci a zlé odvádzanie vlhkosti. Životnosť lacných obliečok je krátka a z dlhodobého hľadiska je ich kúpa zlým ekonomickým, ale aj ekologickým rozhodnutím. Pri kúpe obliečok si môžete vyberať z pestrej ponuky materiálov. Či už siahnete po bežných bavlnených, flanelových, damaškových, krepových alebo saténových, nezabúdajte predovšetkým na kvalitu spracovania.

hotelový pokoj

Motív obliečok zlaďte so štýlom vašej spálne

Obliečky výrazným spôsobom ovplyvňujú výzor spálne. Preto si rozmyslite ktorý motív sa najlepšie zladí s motívom vašej izby. Kvetinové, pestrofarebné, tmavšie, jednofarebné alebo s detským motívom? Vyberte si také, v ktorých sa vám bude najlepšie spať a ktoré budú pre vás príjemné aj na pohľad. Širokú ponuku kvalitných obliečok nájdete na internetovej stránke https://www.scanquilt.sk/.