Certifikácia domu

Podnikanie

Stavba domu je veľmi dôležitým miľníkom každého mladého páru či rodiny. Niekedy však nám viac vrások ako samotná stavba narobia administratívne záležitosti a vybavovania po úradoch. Nová legislatíva po novom dokonca určuje znížiť náklady na spotrebu energie našich novostavieb takmer na minimum. Zabezpečiť energetickú triedu novostavby A0 je povinný po novom už každý, ktorý ešte nemá skolaudovaný dom. Pokiaľ máte kolaudáciu už za sebou, nemusíte sa báť dodatočných prerábok či výmeny technológie.

energetický certifikát

No v prípade, že kolaudovať ešte len budete dajte si na tento nový zákon pozor. Energetická trieda A0 je veľmi prísne nastavená nízka hodnota energií, ktoré bude vaša nehnuteľnosť spotrebovávať na vykurovanie, ohrev vody a všetky energeticky náročné procesy v dome. Nemajte však strach. Trieda A0 sa dá jednoducho docieliť, ale musíte na to myslieť už pri výbere kotla a zabezpečovaní ďalších technológií. Budete sa musieť poobzerať po tepelnom čerpadle, naštudovať si výhody vzduchotechniky a podobne. Dosiahnuť triedu A0 je na splnenie kolaudácie posledné roky samozrejmosťou. No ako túto triedu preukážete? Budete na to potrebovať energetický certifikát. Energetický certifikát si dáte jednoducho vyhotoviť odborníkom, ktorí sa v tejto sfére pohybujú. Sú nimi certifikaciabudovy.sk.

energetický certifikát

Na internetovej stránke certifikaciabudovy.sk nájdete všetky potrebné informácie čo sa týka energetického certifikátu pre váš dom. Profesionáli vám vyhotovia dokument energetickej triedy, ktorú spĺňa vaša nehnuteľnosť. Na základe zhodnotenia všetkých použitých technológií vám vyhotovia energetický certifikát domu. Nenechávajte si energetický certifikát na poslednú chvíľu. A najmä nesnažte sa oklamať energetickú triedu. Aj napriek vyšším úvodným nákladom na zníženie energií, sa vám vo finálnom výsledku peniaze ušetrené za nižšiu spotrebu vrátia.