To nie sú len nejaké odrezky!

Výrobky

Drevené hranoly sa vyrábajú v našich končinách najčastejšie zo smrekového reziva, ktoré sa musí najprv vysušiť na ideálnu vlhkosť, ktorá je tak okolo 15% s 3% toleranciou a ďalej je rezivo hobľované na presný rozmer.Následne je potrebné vyrezať z nich všetky vady, aby výrobok spĺňal všetky predpísané normy. Používajú sa hlavne v prípade viditeľných konštrukcií, teda pre stropné trámy, ako väzba krovu alebo pre vonkajšie pergoly či altány.
Pre inšpiráciu a predstavu sa môžete pozrieť napríklad na túto stránku:.

klády

6 výhod, ktoré jasne hovoria, „Vyberte si mňa“!
1. Materiál je úplne vysušený.
Pri správnom zavedení ho teda nemusíte ďalej ošetrovať napríklad proti drevokazným hubám a hmyzu. Navyše je vďaka vysokej teplote pri sušení sterilizovaný proti zárodkom rôznych škodcov.
2. Hranoly sú tvarovo stále. Ďalej sa nekrútia ani nepraskajú.
3. Hrúbka a šírka sú zarovnané, sú teda rozmerovo rovnaké.
Táto vlastnosť je veľmi podstatná pre realizáciu drevostavieb.
4. Dĺžka sa najčastejšie uvádza okolo 13 metrov, ale výrobcovia vám dodajú aj dĺžky cez 20 metrov.
5. Hmotnosť materiálu je nižšia vďaka vysušeniu.
Jednotlivé diely sú ošetrené hobľovaním a majú zrazené hrany.
6. Konečná úprava spočíva v prebrúseniu a konečnej úprave.

Prípadné limity a nevýhody
Väčšinou sa vyrábajú do prierezu 100/240. U väčších rozmerov hrozí krútenie a praskanie dielov. Preto sa používajú trochu iné typy s dimenziou minimálne 240/240.

Vďaka svojej pridanej hodnote sa predávajú za o niečo vyššiu cenu než klasické rezivo, napriek tomu sa vám oplatí investovať do kvality.
Ak by ste oslovili klasickú pílu a chceli po nej spracovanie, potom sa môžete dostať na oveľa vyššiu cenu a ešte práce nemusia byť dokonale prevedené.
Preto sú jasnou voľbou pri stenách drevostavieb a viditeľných exteriérových a interiérových prvkov.

textura

Doprajte svojmu domu osobitý dizajn a punc luxusu aj vy! Vďaka tomu zažiarite a vaše návštevy vám budú závidieť tú voňavú krásu s dychom prírody.