Stavte na prírodu

Výrobky

Chceme mať takú malú oázu uprostred veľkého rušného sveta, ktorá bude patriť len nám.

Samozrejme tým nemyslíme hlinené domy alebo chyže zo slamy a vetiev. Na mysli máme predovšetkým drevostavby, ktoré majú aj dnes svoje čaro.
Aj tento materiál má však rad svojich nevýhod, o ktorých by ste mali dopredu vedieť.

domek

· Tak napríklad zrubovému domčeku chýba schopnosť akumulácie muriva. To znamená, že po zatopení budete mať čoskoro teplo, ale dom tiež rovnako rýchlo vychladne. Oproti tomu murovaná konštrukcia je na tom oveľa lepšie, pretože obvodové múry sú zateplené už v základe.
· Ďalšou komplikáciou môžu byť tiež plánované rozvody. Všetko je potrebné do detailu rozplánovať a pomocou fréz vytvoriť vertikálne drážky do patričnej výšky, napr. pre vypínače.

· Niektoré steny v interiéri nie sú vhodné pre drevený materiál. Musíte tak potom vytvárať priečky, takže ďalšie práce navyše.
· Ďalej musíte počítať aj s tým, že tento materiál stále pracuje, dochádza k takzvanému zosychaniu dreva, kedy vznikajú škáry medzi jednotlivými spojmi v stene.

· A potom je tu cena, ktorá môže byť veľmi vysoká. Vždy záleží na kombinácii použitých materiálov. Veľmi efektne vám môže napríklad poslúžiť zrubový obklad, vďaka ktorému vytvoríte pohľadovo drevo ako podlahu alebo obklady muriva. Inštalácia je naozaj jednoduchá, za pomoci pera a drážky.
Ako hlavnú výhodu zrubového domu by som uvidela masívnu konštrukciu a celkom rýchlu stavbu a kladný subjektívny pocit z prírodnej konštrukcie.
Stále vám to tu bude voňať lesom a sviežim vánkom.

deska

Skutočne efektne môžete vyriešiť aj rohy, ktoré sú na pohľad veľmi ostré. Jedným z riešení je ukončovacia rohová lišta alebo inštalácia dosky na každú stranu rohu. Budete tak mať širokú paletu pre vytvorenie konečného dizajnu. Hodí sa sem moderný nábytok a všetko k tomu potrebné vybavenie. Snívali ste o obrovskej vani? Tak konečne je čas, aby ste si ju vybrali a nepozerali sa len cez výkladnú skriňu.
Na prvú dobrú potom budete mať moderné bývanie, ktoré budú všetci obdivovať.