Deti sú naša budúcnosť

Výrobky

Prečo by ste mali svojim deťom odopierať čokoľvek, po čom túžia?

Je jasné, že deti túžia po mnohých veciach, ktoré sa nám, dospelým ľuďom alebo teda najskôr rodičom, zdajú úplne zbytočné. Na čo im bude tá počítačová hra, pri ktorej strávia možno týždeň a prestane ich baviť hneď, keď prejdú všetky levely? Prečo im máte kupovať plyšáka, keď ich majú plné police a postele? Z akého dôvodu po nich stále túžia? Chcú mať toho zbytočne veľa? Alebo im vyhovuje, keď je ich izba plná, ako to my s radosťou nazývame, hltačov prachu?

spánek

Nie každá vec, ktorú chcú, je zbytočnosť

V dnešnej dobe sa vyrába neskutočné množstvo vecí, ktoré dospelí ľudia považujú za hlúposti. Televízia je plná reklám na hračky, ktoré vaše deti priam navádzajú na to, aby túžili po všetkom, čo sa v nich čo i len na chvíľu mihne. Je samozrejmosťou, že väčšina z tých vecí sú úplné hlúposti. Ale niektoré nielen že podporujú ich intelekt, ale navyše rozvíjajú ich fantáziu a kreatívne myslenie.

Zážitky sú dôležitejšie než veci

Nikdy ste netúžili po niečom, čo vám vaši rodičia nechceli kúpiť alebo nechceli dať? Tých vecí bolo určite naozaj veľa. Chceli ste bábiku, autíčko na ovládanie alebo aby ste šli všetci spolu na výlet, alebo na dovolenku. Ale vaši rodičia mali rôzne dôvody, prečo vám to nemohli dať. Niektorí ľudia tomu hovoria aj výhovorky, no nie vždy je to pravda. No väčšina detí túži len po jednej jedinej veci. Chce mať veľa zážitkov.

postel

Deti sa chcú zabávať každý jeden deň

Vec, po ktorej túžia naozaj všetci súrodenci, ktorí majú spoločnú izbu, je poschodova postel. Máte pocit, ako keby ste o tom niekedy počuli? To preto, lebo aj vy ste chceli mať so svojím súrodencom niečo, čo by vám otvorilo väčšie možnosti vo vašej izbe. A myslíte si, že vaše dve detičky chcú niečo iné? Aj keď si myslíte, že sa chcú len hrať na tablete, nie je to celkom tak. Veď sa sami presvedčte!