Výzva nielen pre extrémnych športovcov

Výrobky

Potom už sa môžete len spustiť z kopca dole a nechať sa unášať radosťou z jazdy. Slnko http://www.planetarium.sk/slnko/texty/vznik.html vám ukazuje cestu a vy si užívate ten nádherný pocit voľnosti, ktorý nezažijete nikde inde ako tu. Vaša doska sa zaráža do závejov ako ostrý nôž a vaše celé telo kopíruje dokonalý terén. Okolo vás strieka sneh v drobných vločkách.

lyžování

Kvalitný snowboard shop vám poskytne širokú ponuku rôznych dosiek. Vždy je nutné vyberať si podľa vašich schopností. Pre začiatočníkov sa skôr hodia mäkšie dosky, na ktorých sa naučia štýlu jazdy. Až pre skúsenejších jazdcov, sú tu dosky tvrdé, ktoré umožňujú jazdu na hrane. Jazdí sa na nich s lyžiarkami, ktoré sú podobné ako u lyží. Viazanie je tiež tvrdé, môže byť klasické drôtové alebo nášľapné. Tvrdé dosky sú všeobecne užšie ako freestylové, vďaka tomu môžete rýchlejšie prechádzať z hrany na hranu.

Carving

V Európe sa objavil koncom osemdesiatych rokov s rozvojom alpského štýlu.Pri jazde dokáže jazdec vytvoriť extrémny oblúk, kedy jeho telo takmer leží na zemi. Modernými priekopníkmi tohto štýlu sú Švajčiari Patric Fivat a Jacques Rilliet, ktorí ho rozvinuli do dnešnej podoby.

Začiatky bývajú ťažké

Nie všetky školy tento štýl ale vyučujú. Základným predpokladom je znalosť jazdy na mäkkom snowboarde. Aj tak to bude tvrdý oriešok. Navyše by ste mali ovládať oblúky na upravenej zjazdovke.

Miesto pre carving je tiež veľmi dôležité. Musíte vyhľadávať prudké zjazdovky, ktoré majú dostatočnú šírku a sú veľmi dobre upravené. Vďaka tomu môžete ísť do najviac extrémneho náklonu. Najlepšia je večerné rolbou pripravená dráha, kedy je tu málo ľudí a vy tak máte príležitosť venovať sa svojmu umeniu.

prkno

Číslo jedna: správna doska

V obchodoch, kde sa predávajú tvrdé snowboardy, vám dokážu veľmi dobre poradiť s ich výberom. Záleží na vašej výške, váhe a tiež skúsenostiach alebo schopnostiach. Niekedy sa ale hodí aj skúsený priateľ na telefóne, ktorý vie, čo presne potrebujete a tiež vás dobre pozná. Ako sa hovorí dobrá rada nad zlato. Inak by ste mohli kúpiť zlé vybavenie a vaša jazda by nebola podľa predstáv.