Televízia a televízne vysielanie

Elektro

Dnes je bežné mať predplatený balík programov napríklad od UPC. Ak nie, potom ste odkázaný na nekonečné množstvo reklám ktoré občas naruší nejaký film či seriál. Časy kedy bol televízor hlavný zdroj aktuálnych informácií je nenávratne preč. Prvé televízne vysielanie u nás začalo až v roku 1952. A aj to v aule dnešnej technickej univerzity v Bratislave. O tom aký malo televízne vysielanie dopad na svet svedčí aj to že napríklad také pristátie na mesiaci v roku 1969 sledovalo niečo cez 100 miliónov ľudí. Samozrejme vás tu teraz nechceme unudiť k smrti dejepisom a tak si radšej povedzme čo nám prináša televízia dnes.

testovací TV
 
Máte na výber zaplatiť iba koncesionárske poplatky a tak sledovať voľne dostupné televízne kanály. Ak ste zaneprázdnený človek a ako väčšina ľudí dnes všetko sledujete online cez počítač nemá pre vás zmysel riešiť nejaký balík programov. Na druhej strane základný balík sa pohybuje okolo 5€ čo je celkom zanedbateľný výdavok. No tu ale treba podotknúť že cena sa rovná ponúkanej kvalite. Ináč povedané pokiaľ nie ste starý mládenec a jediný váš cieľ je nech v dome nie je ticho tak to nie je pre vás. Ak sa už teda rozhodnete, je treba si správne vybrať. Pretože športovo naladenému divákovi je na dve veci filmový kanál kde od rána do večera môže sledovať tak akurát Game of Thrones. A naopak večnému lenivcovi ktorý ak má možnosť tak celý deň presedí pri televízore môže práve filmový balíček programov vyhovovať viac.

film

Takto by sme mohli pokračovať do nekonečna, napokon veď samy najlepšie viete čo vám viac vyhovuje. Napríklad UPC začína s svojou ponukou programov na 1,50€.  Treba tu síce zdôrazniť že ide o dosť oklieštenú ponuku a sama o sebe nemá význam. No kanálDeutsch je v nemeckom jazyku ale ak sa chcete naučiť nový jazyk nie je nič lepšie. Ako začať denne sledovať televíziu v cudzom jazyku ktorý sa chcete práve naučiť.  Samozrejme sú na výber aj iné jazyky, to snáď ani nemusíme pripomínať. Nehovoriac o kope staníc zameraných na tých najmenších. Myslíme si preto že ak je vaším zámerom skutočne celý deň presedieť pri televízore, dnešná doba vám istotne praje a nieje na čo čakať s výberom balíka programov ktorý vám najviac vyhovuje.