Pohodlná, praktická a kvalitná prilba na motorku?

Výrobky

Jazda na motorke je niečím viac, než len jazdou na stroji. Je to takisto obľúbený pocit slobody a zážitok, ktorý vám iný dopravný prostriedok nedopraje. K tomu, aby bol však tento zážitok čo najlepší a predovšetkým bezpečný, je vhodné zvoliť vhodnú prilbu na motorku.
Ktorá by bola ideálna k vám, vašej trase a vašej „mašine“?
Odpoveď sa môže líšiť z hľadiska individuálnych požiadaviek a typov motoriek či jazdy. Rozhodne je ale možné spomenúť všeobecne populárnu voľbu, ako sú „vyklápačky“, respektíve odklápacie prilby.

Motorkár, biker, čiernobiela fotka.jpg
V stručnosti ide o obľúbený variant, ktorý mieša vysokú kvalitu bezpečnosti spolu s komfortnými vlastnosťami a praktickou manipuláciou. Hlavná výhoda spočíva v tom, že predná časť sa dá hocikedy vyklopiť bez toho, aby ste si museli stále zosadzovať a nasadzovať prilbu z hlavy. Je takisto obľúbená u motorkárov, ktorí nosia okuliare. Odklápací model ale oceníte pri množstve ďalších bežných úkonov, či už si potrebujete zavolať, prehovoriť pár slov, piť, jesť,… stačí len vyklopiť časť v oblasti tváre, čo je dokonca možné len jednou rukou.
Okrem tejto formy praktického nosenia poskytujú spravidla pohodlné nosenie, kvalitné vetranie či vyberateľný interiér spravidla známejšie modely ako napríklad prilby výrobcu LS2. Skvelým recenziám, a to aj z hľadiska odborníkov sa rovnako teší tiež značka Schuberth.

Dvaja motorkári idú peši, park, les.jpg

  • V oboch spomenutých prípadoch sa okrem iných kvalitných variantov stretneme aj s opisovanými „vyklápačkami, pričom tieto známe značky poskytujú nielen vysokú bezpečnosť, ale tiež komfort a ľahký materiál, čo oceníte najmä pri dlhšej trase (nebude vás bolieť krk). Sú známe takisto skvelou izoláciou hluku.

Ak máte záujem objednať prilby cez internet, poskytuje sa vám široký výber, možnosť zrovnávať vlastnosti, cenové kategórie a značky. Je však odporučením, aby ste si v prípade záujmu odmerali obvod hlavy a vybrali tak správnu veľkosť, ktorú je ale možné vymeniť aj pri nákupe touto digitálnou formou.