Sklenené dvere oceníte z viacerých dôvodov

Výrobky

Sklenené prvky sa stávajú obľúbenou súčasťou priestorov, sú v našich bytových, kancelárskych, komerčných a firemných priestoroch zastúpené v stále väčšom množstve, no k najpopulárnejším z tejto kategórie sa radia sklenene dvere. Prečo?

Dôvodom je predovšetkým ich dizajn, špecifický svojimi čírymi a priehľadnými vlastnosťami, v neposlednom rade je sklo prirodzene sympatickým a veľmi estetickým materiálom. V prípade sklenených dverí tak napríklad nemusíme vravieť len o funkčnej súčasti bývania, ale tiež o modernom a dizajnovom doplnku, ktorý viditeľne oživí okolitý priestor.

  • Môžu sa použiť v interiéri, ale váš zrak pohladia aj pri prechode z vnútorných priestorov do exteriéru.

sko, budova, dvere

Oceníte ich z viacerých dôvodov

Niektoré vlastností sklenených dverí si vlastne uvedomíme už hneď na prvý pohľad, a to napr. už spomenutý štýlový a moderný dizajn. Potom sú to ale aj optické vlastnosti, o skle je predsa známe, že opticky zväčšuje. Oceniteľnou stránkou pri týchto dverách je však takisto ich schopnosť prepúšťať svetlo, čím sa automaticky postarajú o kvalitné presvetlenie miestností, čo znamená, že v priestoroch bude dostatok zdravého denného svetla. A keď s nimi chcete rozdeliť miesta v interiéri, takisto sa nemusíte báť, že by po rozdelení bola konkrétna časť miestnosti tmavá a trpela nedostatkom svetla.

dvere, detektív

Výhodou je aj systém, akým sa dajú tieto dvere umiestniť a následne otvárať. V spojitosti so sklenenými dverami sa často spája posuvný spôsob otvárania, ktorý je tichý, elegantný a predovšetkým šetrí miestom.

Na druhej starne, ak si predstavíme sklo, vybavíme si labilný materiál, čo sa dokáže ľahko rozbiť a zanechať po sebe nebezpečne ostré črepy. Práve preto sa pri výrobe sklenených prvkov do domácností a teda aj dverí, používa špeciálne tvrdené, resp. kalené sklo, ktoré je niekoľkonásobne schopnejšie odolávať nárazom a poškodeniu, pričom z hľadiska prípadného rozbitia sa rozsype na malé, neškodné zaoblené časti.