Čo ovplyvňuje cenu poistky?

Podnikanie

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že sa jedná o povinnosť, ktorá vyplýva zo zákona. Jej hlavným účelom je ochrániť vás i váš majetok. V súčasnej dobe, kedy stúpa počet vozidiel na cestách a doprava sa ďalej zahusťuje, je nutné sa chrániť všetkými dostupnými prostriedkami. PZP je jedným z nich.

Väčšinu klientov zaujíma na prvom mieste cena, na ktorú najviac počujú. Ale je potrebné sa dobre pozrieť aj do podhubia takejto zmluvy a zamyslieť sa, či je jej krytie dostatočné. Napriek tomu môžete mať aj vy najlacnejšie poistenie auta.
Každá spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom takéhoto zaistenia, má svoje kritériá, ktoré sa môžu dom od domu rôzniť.

grafika

Zoraďte si teda tie základné po porade:

1) Najdôležitejšou informáciou je počet najazdených kilometrov bez nehody. K tejto zásadnej hodnote prihliadajú takmer všetci. Z neho potom pre vás vyplýva rad bonusov a výhod do budúcnosti.
2) Kubatúra autá
3) Vek vozidla a dátum jeho zápisu
4) Výkon motora
5) Vek vodiča
Skúsenosti sa proste vždy počítajú k dobru, ale neznamená to, že by poisťovne nemali radi mladých. Len nevedia, čo od takého klienta práve čakať, takže mu dajú nejaký limit, kedy si ho takzvane otestujú. Napriek tomu ani takáto zmluva nemusí patriť vyložene k najdrahším.
6) Miesto bydliska
Možno je pre vás prekvapivé, že tu stojí práve tento údaj. Ale keď sa na vec pozriete viac zblízka, tak už to bude zrozumiteľnejšie. Na dedine jednoducho jazdí menej áut, za to v mestách doprava hustne v ranných i popoludňajších hodinách a dochádza tu tak k viac nehodám. Práve preto si ich obyvatelia zvyčajne priplatia o niečo viac.

vraky

K jasnej predstave vám veľa pomôžu naše online kalkulačky, http://www.kalkula.cz/ kedy si urobíte dobrý prehľad o tom, čo je dostupné práve pre vás. Ponuky tú máte hotové pripravené na podpis ako na tanieri. Stačí si len vybrať tú pravú. Navyše sadzby sú aktualizované každý deň, takže máte k dispozícii kompletné informácie a nie žiadne odhady strieľané len tak od boku. Chceme pre vás len to najlepšie, vami povedané najlacnejšie.