Konkurencia nemusí byť len na škodu

Podnikanie

Každý majiteľ motorového vozidla s ním má svoje skúsenosti. Niekto to nikdy neriešil a zaplatil prvej poisťovni toľko, koľko si vyžiadali. Iní zase robia rozsiahly prieskum, aby našli najvýhodnejšiu ponuku, pretože sa riadia heslom, že nie sú takí bohatí, aby mohli kupovať lacné veci. Pravdou je, že v tejto oblasti funguje konkurencia v každom prípade. Môžete si vybrať nielen podľa ceny, ale aj podľa rôznych poskytovaných bonusov, ktoré vám pomôžu ušetriť v prípade niekoľkých rokov bez nehody. Na druhej strane by sa z množstva ponúk jednému mohla zakrútiť hlava.

Šetrite nohy, je tu internet a jeho výhody

Je pochopiteľné, že málokomu sa chce obiehať inštitúcie, aby zistil, kde mu poskytnú najlepšie podmienky. Býva to vyčerpávajúce a zbytočne zdĺhavé. Preto je k dispozícii niekoľko stránok s kalkulačkou a prehľadnou tabuľkou na porovnanie cien v rôznych poisťovniach. Potom už je len krôčik k tomu, aby ste si zriadili pzp online. Jeho najväčším kladom je úspora času, ale ak vyberáte zodpovedne, aj úspora peňazí. Stačí párkrát kliknúť, zaplatiť, samozrejme tiež online, a je to.

Prístupnejšie úrady sú základom pokroku

Možno by sa touto možnosťou mohli inšpirovať aj viaceré inštitúcie. Niektoré už síce poskytujú svoje služby na internete, ale ešte sa stále nájde dosť skostnatených úradov, kde bez toho, aby ste prišli do priameho kontaktu s nie príliš dobre naladeným úradníkom, nič nevybavíte. A to je, uznáte sami, nie práve ideálne riešenie patriace do 21. storočia. Všetko je však hlavne o ľuďoch. Keď budeme my príjemní za každých okolností, možno tým vyvoláme rovnako pozitívnu reakciu aj na druhej strane prepážky.