Detske izby, aké si predstavujete

Mať svoje vlastné ratolesti sprevádza množstvo udalostí, na ktoré sa rodičia veľmi tešia. Jednou z nich sú aj detske izby. Ich zariadenie je prioritou číslo jeden a každý rodič chce svojmu potomkovi vytvoriť to najkrajšie prostredie pre hry, spánok i naberanie vedomostí pri školských povinnostiach.

Najväčšou inšpiráciou sú rozprávkové postavičky a hrdinovia vašich zlatíčok. Nebudete veriť, ale práve tento štýl sa malým najviac páči, pretože majú pocit, že ich hrdina je stále s nimi. Nech už ide o posteľ vo tvare autíčka, lodičky alebo nábytok polepený samolepkami hrdinov alebo steny plné obrázkov, všetko vaši malí prijmú ako ozajstný svet ich fantázie.

miminko

Samozrejme, že sa musí počítať aj s tým, že vaše ratolesti budú rásť a od postavičiek z rozprávok to prejde k reálnym postavám obľúbených hercov, spevákov, či športovcov. V tomto prípade sú najlepším riešením praktické zostavy, ktoré si poskladáte z jednotlivých kusov nábytku, ktoré môžu byť v rôznych farebných prevedeniach a kombináciách. Výber farieb ovplyvní určite pohlavie ratolestí, ale aj obľúbenosť.

Kombinácie zostáv sa väčšinou skladajú z postele, skrine a písacieho stolu. K tomu môžete pridať police, vitríny, či komody. Záleží na veľkosti priestoru a počtu ratolestí.

Nábytok pre detske izby by mal odpovedať veku potomkov, ale aj ich záujmom. Určite sa nájde miesto aj pre maliarske náčinie vrátane stojanu, na hrazdu pre malé baletky, na pohodlné kreslo alebo sedací vak. Tí starší si už do zariadenia moc hovoriť nenechajú, ale určite nájdete vhodné riešenie pre spokojnosť všetkých.

obrázek

Čím viac fantázie pri zariaďovaní použijete, tým viac budú vaše dievčatá a chlapci spokojní. Ide o ich súkromie, na ktoré budú spomínať po celý život. Vždy si vybavia každý detail, ktorý im pripomína časy z detstva.
Výber detskych izieb je dnes naozaj pestrý.