Užitoční pomocníci do domácnosti i záhrady

Výrobky

Nie je vôbec tajomstvom, že manuálne zručnosti sú často výsadou práve pánov. I keď mnohé ženy dokážu tiež v dnešnej dobe zastať rôzne, kedysi len mužské práce, jednoducho kutilstvo, opravy a iné remeselné činnosti okolo domácnosti a záhrady často veľmi radi robia práve muži. Nejeden nemusí volať servis a odborníka, pokiaľ potrebuje vymeniť nové vodovodne batérie v kúpeľni a kuchyni. Šikovné, zručné ruky dokážu zastať veľa svojpomocnej práce. Chatárčenie je u nás na Slovensku tiež veľmi obľúbené. Kto z nás nemá rád chodenie na chatu do prírody, či už je naša vlastná, alebo len prenajatá. No a práve chatárčenie tiež veľakrát človeka prinúti k množstvu manuálnej práce, ktorú treba urobiť. Môže to byť doslova škola zručnosti!

baterie

Manuálna práca ako antistresová činnosť

Povedzme si pravdu, že manuálna domáca práca je už dnes bežná naozaj iba na dedine. Máme komfort bývania a v meste veľmi manuálne práce k dispozícii nie sú. Už iné je to pri bývaní v rodinnom dome. Tu už sa nájdu práce v záhrade či okolo domu. Hovorí sa totiž, že dnes, keď je mnoho mentálneho stresu v práci i medzi ľuďmi je práve manuálna činnosť niečo, čo môže mať skutočne veľmi dobrý antistresový efekt. Možno preto mnohí radi pracujú na záhradke s pôdou a rastlinami, alebo radi niečo vytvárajú a stavajú na chate alebo pri dome. Manuálna práca má skutočne vplyv na to, že si dobre odpočinie myseľ, zvlášť, ak ste pritom ešte aj na čerstvom vzduchu.

plachta

Pomocníci a komponenty

Na to, aby ste mohli kutilské práce vykonávať, alebo si sem tam niečo doma sami opraviť, vymeniť či zrenovovať treba mať dobrý zdroj, kde kúpiť a zohnať komponenty, ktoré by sa mohli hodiť. My vám odporúčame pozrieť na webové stránky www.famu.sk, ktoré sú plné rozličných pomocníkov a komponentov do záhrady a domácnosti. Či už potrebujete prakticky vyriešiť napríklad vlhkosť a ochranu pred dažďom, kde vám pomocnú ruku podajú nepremokavé krycie plachty, alebo zháňate iné dôležité komponenty, určite ich tu mnohé nájdete. Tak hor sa na to a premýšľajte, čo by ste si mohli ešte sami svojpomocne v dome alebo na záhrade vylepšiť.