Arabská kultúra a zvyky

Peniaze

Arabských krajín je 22, no nie všetky sú tie práve aj na dovolenkový oddych. Pokiaľ hľadáte dovolenku, ale aj návštevu novej krajiny spojenú s prezeraním a spoznávaním pamiatok, vybrať by ste sa mali do takého Egypta, Turecka či posledné roky mimoriadne obľúbené Spojené arabské emiráty. Návšteva arabskej krajiny so sebou prináša však aj malú dávku odvahy. Kultúra je úplne odlišná od tej našej európskej a vy by ste si mali ozrejmiť pred cestovaním aspoň základne zvyky a tradície. Najväčšie starosti robí najmä ženám oblečenie. Je pravdou, že arabské ženy majú prísne pravidlá v oblasti módy a často krát sú spájané s úplným alebo čiastočným zahalením rúk, nôh a najmä hlavy.

arabská krajina

Turisti nemajú takéto prísne pravidlá a v hoteli či na pláži prakticky nie sú obmedzenia. Určité pravidlá by ste však mali dodržať mimo rezortov a to najmä v prípade návštevy náboženských pamiatok. Na takýchto miestach si dávajte pozor na odhalené ramená a nohy. Pokiaľ sa chcete pozdraviť s miestnymi, mužovi môžete podať ruku. V prípade arabskej ženy to nerobte, pokiaľ vám ruku nepodá sama. Arabská kultúra je rozdielna aj v stravovaní. Najväčším rozdielom je, že náboženstvo zakazuje konzumovať bravčové mäso či mäsožravé živočíchy. Pokiaľ ste však ubytovaný v rezorte nemusíte sa báť nejakých pravidiel.

arabská kultúra

V hoteli sa turistov zvyky prakticky netýkajú. Obozretný vy ste mali byt v prípade opustenia rezortu pripadne navštívenia arabskej rodiny. Cestovanie má množstvo výhod, no v niektorých prípadoch to nie sú len pozitíva. Arabské krajiny skrývajú aj množstvo nebezpečenstva počas cestovania. Prakticky každá krajina ukrýva počas cestovania aj nebezpečenstvo. Zatiaľ čo na Slovensku sa počas úrazu či nehody o vás bezplatne postarajú v nemocnici, pri cestovaní si na to musíte zabezpečiť cestovné poistenie. To nájdete na axa-assistance.sk.