Starostlivosť o pokožku v lete

Výrobky

S prichádzajúcim letom a zvyšujúcimi sa teplotami odhadzujeme jednu vrstvu oblečenia za druhov a pokožku viac vystavujeme slnku. Zimné vetrovky nahradia tričká s krátkym rukávom a dlhé teplé nohavice zas krátke sukne. Tak ako sa mení oblečenie by sa mala zmeniť aj starostlivosť o pokožku. Ako sa starať o pleť a kožu v letnom období?

opalovací krém

Čistenie pleti
V lete je pleť náchylnejšia na tvorbu vyrážok, uhrov, rozšírených pórov,… Horúce dni a potenie sú dôvodom prečo je pleť mastnejšia. Na čistenie pleti si preto zaobstarajte kozmetiku, ktorá obsahuje minimum tuku. Je lepšie ak je konzistencia tejto kozmetiky redšia ako krém a obsahuje hydratačné aktívne látky.

Ochrana pred slnkom
Pleť by ste mali chrániť pred vplyvom slnečných lúčov počas celého roka. Pravdou je, že v zime na to často zabúdame. V lete si ale na to dajte pozor. Alergia na slnko, vysušovanie pleti, predčasná tvorba vrások, strata pružnosti,… to všetko sú dôvody, pre ktoré by ste mali vždy siahnuť po krémoch s ochranou proti UV žiareniu.

Dekolt
V chladnom počasí nás pred UV žiarením chráni oblečenie. V lete je ale odhalená väčšia časť pokožky. Krémy s UV filtrom preto nezabúdajte naniesť aj na krk a dekolt. Tu je pokožka rovnako jemná ako na tvári. Ak si ráno natriete krém na pleť pokračujte aj v jeho nanášaní na krk a dekolt. Taktiež nezabúdajte tieto partie hydratovať.

kosmetika

Sprcha
Ak sa dá vyhnite sa dlhému sprchovaniu teplou vodou, ktoré pokožku vysušuje. Dajte prednosť krátkym sprchám s vlažnou vodou, ktoré pokožku prekrvia a napnú ju.

Telové mlieko
V zimnom období je vhodné používať telové mlieka s vyšším podielom tuku. V lete ich vymeňte za ľahšie telové mlieka, ktoré obsahujú hydratačné zložky a pokožka ich rýchlo a ľahko vstrebe.

Pri výbere kozmetiky na starostlivosť o pleť a telo sa zamerajte na neparfumované produkty. Parfumy, ktoré sa do kozmetiky pridávajú môžu v kombinácii so slnečným žiarením byť dôvodom vzniku zápalov, podráždení pokožky či rozvoju alergickej reakcie.