Krásna fasáda bez námahy: Ako čistiť silikónovú fasádu?

Podnikanie

Fasáda je jednoznačne vizitkou každej nehnuteľnosti, či už ide o rodinný dom, bytovku alebo komerčnú budovu. Aby si však zachovala svoj estetický vzhľad a predĺžila sa jej životnosť, je nevyhnutné ju pravidelne udržiavať.

Čoraz populárnejšou voľbou pri výstavbe a obnove budov sa stáva práve silikónová omietka, ktorej sa budeme venovať aj v našom dnešnom článku. A hoci silikónová omietka ponúka naozaj výnimočné benefity, taktiež si vyžaduje náležitú starostlivosť pri čistení. V tomto článku sa pozrieme na samotné silikónové omietky a aj na to, ako čistiť silikónovú fasádu, aby bolo čistenie naozaj účinné a efektívne.

fasáda

Silikónová omietka pre náročných

Silikónová omietka je síce drahšia než iné typy omietok, no predstavuje investíciu, ktorá sa oplatí. Čím teda tieto fasády očarili také množstvo ľudí? Ich zloženie na báze silikónovej živice zaručuje výnimočnú odolnosť, a to nielen voči vlhkosti, ale aj voči rôznym formám znečistenia. Silikónová omietka vyniká svojou stálofarebnosťou a jednoduchou údržbou, čím zaručuje, že vaša fasáda bude vždy vyzerať skvele. Okrem iného má aj jedinečnú schopnosť odolávať výzvam najnáročnejších poveternostných podmienok. V oblastiach s vysokou vlhkosťou vzduchu si zachová svoju kvalitu a vzhľad.

čištění fasády

Čistenie silikónovej omietky – kľúčový bod údržby, bez ktorého sa zdravá fasáda nezaobíde

Silikónová omietka však neplní iba estetickú úlohu. Môže totiž značne ovplyvňovať aj zdravie vás a vašej rodiny. Ak čistenie silikónovej omietky zanedbávate, na fasáde sa skôr či neskôr začnú objavovať škodlivé nečistoty v podobe rias a plesní, ktoré vás môžu nepekne potrápiť. Preto je pravidelná údržba a čistenie silikónovej omietky kľúčovým aspektom.

čistá fasáda

Ako by táto údržba mala fungovať? Nuž, na internete či v obchodoch ste určite mali možnosť vidieť množstvo prípravkov a riešení na čistenie silikónovej omietky. Pravdou ale je, že akokoľvek sa budete snažiť a akokoľvek drahý prípravok kúpite, výsledok nikdy nebude taký, aký by mal byť. Ak sa chcete vyhnúť poškodeniu fasády alebo jej skorému opätovnému znečisteniu, radšej stavte na profesionálne čistenie fasád. Odborníci zvolia najlepší postup aj prípravok pre vašu fasádu. No nezabúdajte, aj čistenie silikónovej omietky treba pravidelne opakovať minimálne raz za 3 až 4 roky.