Starostlivosť o vaše nohy po sklerotizácii

Zdravie

Liečba krčových žíl sklerotizáciou http:/www.venasum.com/stranky/moznosti-liecby/skleroterapia.php predstavuje jednu z najobľúbenejších metód. Táto technika existuje už desiatky rokov, takže je overeným a bezpečným spôsobom, ako vaše nohy zbaviť nepríjemne vystupujúcich a nebezpečných varixov. Rekonvalescencia síce, v tomto prípade, netrvá obzvlášť dlho, avšak v porovnaní s laserom, si kompresné pančuchy ponosíte o čosi dlhšie.

Človek s bosými nohami kráčajúci po piesočnatej pláži

Skleroterapia je vykonávaná ambulantne. Do práce alebo k iným denným činnostiam, sa môžete vrátiť v podstate ihneď po zákroku. Ak si neviete predstaviť ako prebieha odstraňovanie kŕčových žíl touto metódou, pozrite krátke video, po ktorom vám bude všetko jasnejšie

Ako môžete vidieť, pomocou tenkej injekčnej ihly, je vám priamo do postihnutej žily aplikovaná sklerotizačná látka, ktorá ju uzavrie. Aby však všetko prebehlo tak, ako má, musíte následne po zákroku nosiť kompresné pančuchy, ktoré budú postihnuté žily držať stiahnuté. Presná doba závisí hlavne od rozsahu poškodenia žíl a taktiež od toho, ako sa so všetkým vyrovná vaše telo. Vo všeobecnosti však hovoríme o dvoch až troch týždňoch.

Okrem kompresných pančúch, by ste sa mali vyvarovať aj činnostiam, ktoré vaše nohy zaťažujú. Na druhej strane, je však pohyb viac než potrebný. Dôležité je, aby ste nohy nezaťažovali nadmerne. Preto sa radšej vyhnite behu, cyklistike či posilňovaniu. Vhodné sú krátke prechádzky, plávanie a iné aeróbne aktivity.

Žena vo vysokých podpätkoch s nákupnými taškami v rukách

Sklerotizácia síce patrí k bezpečným metódam, avšak nie je vhodná pre každého. Preto je pred zákrokom potrebné vykonať špeciálne vyšetrenie, po ktorom váš lekár bude vedieť zhodnotiť, aký spôsob odstránenia kŕčových žíl, je vhodný práve pre vás. Jednou z foriem tejto metódy, je aj skleroterapia pomocou ultrazvuku. Podobne ako pri tej klasickej, aj v tomto prípade nie je ideálnym riešením pre každého.