Masívny nábytok je nestarnúci trend a z našich interiérov nikdy nezmizne

Výrobky

Posledné roky to nástupom moderného skladacieho nábytku už vyzeralo, že na starú dobrú klasiku v podobe masívneho nábytku sa zabúda. No nie, s vlastnosťami a dizajnovou stránkou, akú poskytuje práve masívny nábytok sa rozlúčiť jednoducho nedá a v našich domácnostiach zostane populárnym trendom aj naďalej.

masivní nábytek

Môžeme povedať, že nastupuje opäť do módy, ale pravda je tá, že tento typ masívneho nábytku z našich interiérov vlastne nikdy neodišiel a drží si stále miesto, respektíve popularitu, a teda nejde o akúsi trendovú záležitosť, skôr o overenú a obľúbenú klasiku. Tá však samozrejme takisto inovuje svoju podobu, no princíp sa nemení. Tým princípom sú vlastnosti, ktoré na masívnom nábytku milujeme, a teda že ide o 100% prírodný materiál a vo viacerých prípadoch o manuálnu prácu, v akej sa zachádza i do tých najmenších detailov, čo sa pochopiteľne v preukázateľnom svetle ukáže na jeho dizajne a celkovej vizuálnej stránke. A tá je veľmi originálna, dá sa povedať nenahraditeľná a práve tu spočíva kúzlo nábytku vyrobeného z dreva.

Zaujímavý je takisto postreh poukazujúci na úbytok avantgardy v bývaní, ktorú aj v roku 2019 opäť začína nahradzovať klasický štýl, čo sa vo veľkej miere dotýka tiež dominantného prvku interiérov, čiže nábytku. V prípade masívneho nábytku však aj napriek tomu nemusíme pojednávať o akýchsi módnych (a krátkodobých) záležitostiach, ale skôr vravíme o rozhodnutí investovať do kvalitného nábytku na niekoľko dlhých rokov, respektíve môže spoľahlivo poslúžiť ešte aj vášmu potomstvu, čiže priamo generáciám. Je preto zrejme zbytočné baviť sa o móde orientujúcej sa na cca 2 roky.

masívní stůl

  • Jedno je však isté, nábytky z dreva, repektíve masívne nábytky svojou nenahraditeľnou vizuálnou stránkou doprajú miestnostiam dávku luxusu a solídnosti, určite budú ceniteľným prvkom nehľadiac na roky či čas.