Žena zvládne všetko

Koľko ráz ste vo svojom živote počuli, že žena niečo nezvládne? Že na to jednoducho nemá a že je úplne neschopná? Je veľmi ťažké si povedať, že zvládnete všetko. Ja som sa tak teda cítila celý svoj život. Celý život som mala pocit, že nie som dosť dobrá, že je to jednoducho ťažké byť ženou a že so sebou nikdy nebudem spokojná. Je však úplne jasné, aká do neba volajúca hlúposť to je. Každá žena je úžasná. Skutočne každá. Ale nie každá na to už prišla. Práve preto by sme sa za seba mali postaviť. Nechcem vyznieť zvláštne, ale už z princípu som chcela mužom konkurovať.

kalkulace

Snažila som sa robiť všetko, o čom by povedali, že to pre mňa nie je.Väčšinou mi to aj vychádzalo. V poslednej dobe sa však začalo hovoriť o tom, že obchodovanie s kryptomenami a s bitcoinami teda nie je pre ženy. To bolo, ako keby prilievali olej do ohňa. Rozhodla som sa preto, že to vyskúšam. Nie preto, že by ma to extrémne zaujímalo, ale čisto z trucu, pretože mali pocit, že toto je niečo, čo žena nezvládne, do čoho sa nerozumie. Hneď prvý týždeň som si skoro búchala hlavu o stenu za to, že som bola tak veľmi ješitná.

kalkulačka

Ako som mohla byť taká nadutá?Veď som tomu absolútne nerozumela. Ale musím povedať, že moja tvrdohlavosť dosiahla maximum. Teraz som nechcela niečo dokázať mužom, ale predovšetkým sama sebe. Po večeroch som nad tým sedela, študovala som programy, bitcoiny, litcoiny, jednoducho všetko, čo sa o tom dalo zohnať. Nebolo to jednoduché, to teda vôbec nie. Ale bola som rozhodnutá, a to niekedy úplne stačí. Mojou prioritou nebolo zarábať, ale porozumieť tomu. Preto som nerozumela tomu, keď sa začali peniaze len tak sypať. Bolo to neuveriteľné, pretože som v to vôbec nedúfala a ono sa to naozaj zrazu stalo. Nebuďte tvrdohlavé, milé ženy. Ale verte si, to je dôležité.