Zariaďujeme pre dospievajúcich

Bývanie

V prvom rade je potrebné sa zamerať na vek vášho dieťaťa. Je rozdiel vybavovať izbu pre bábätko, pre školáka alebo už študenta. Málokedy existuje ideálne riešenie, ktoré by sa hodilo pre všetky tri kategórie. Vždy tu budú existovať rozdiely, ktoré sú veľmi podstatné.

pokojíček

Rozprávkové postavičky sa skôr hodia pre malé dieťa, ktoré tu má tak svojich hrdinov na blízku. Ale dospievajúci človek potrebuje mať hlavne praktický priestor, kde si bude môcť snívať svoje sny a pripravovať sa k štúdiu.

Najdôležitejšou súčasťou je a vždy bola posteľ, ktorá musí byť dostatočne veľká a pohodlná. Nesmie chýbať kvalitný matrac, vankúš ani prikrývka. Dobrý spánok je jednoducho základ.

Detské izby pre chlapcovnemusí ovládať len modrá vo všetkých odtieňoch. U starších chalanov to budú skôr odtiene striedmejšie a prírodné. Veľmi mäkko pôsobí kombinácia s bielou alebo šedou. Dizajn je úplne odlišný ako u malých batoliat. Posteľ je tu väčšia a v mnohých kolekciách je tomu tak aj u šatníkovej skrine alebo písacieho stola.

o Posteľ pre staršieho chlapca

Vždy záleží na možnostiach celkového priestoru, ktorý sa vám ponúka. Je jasné, že u menšej izby budete musieť vyberať úspornejšie riešenie. U väčšieho priestoru si potom môžete viac vyhrať. Niekedy pomôže aj konzultácie so skúseným architektom, ktorý to má takzvane v oku. Väčšiemu chalanovi sa odporúča posteľ väčšia, ktorá mu vydrží až do doby, než sa natrvalo odsťahuje od rodičov. Väčšina výrobcov vám odporučí lôžko s plochou na ležanie 120×200 centimetrov, niektorí aj 140×200 centimetrov. Ponuka je väčšinou veľmi široká, čo je naozaj celkom príjemné.

student
Ak pracujete s menším priestorom, potom si vystačíte s lôžkom 90×200 centimetrov. Posteľ môže mať okrem spania aj ďalšie funkcie ako je úložný priestor alebo policový systém, ktorý hlavne študenti veľmi ocenia. Veľmi príjemná môže byť tiež pracovné stena, pod ktorou je praktické výsuvné lôžko. Ďalšia časť izby je potom voľná a váš syn si tú môže hrať alebo len tak relaxovať v pohodlnom kresle.

Možností je naozaj veľa, záleží len na vašom vkuse. Nebojte sa opýtať aj vášho syna, čo by si prial? Možno budete príjemne prekvapení.