Základné parametre

Výrobky

V prvom rade je veľmi dôležitý výber správnej dosky práve pre vás. Základné pravidlo sú vaše telesné proporcie a potom skúsenosti alebo to, že s týmto športom ešte len začínate.

Každý snowboard má svoju tolerančnú hmotnosť. Nesmiete byť ani príliš ľahkí ani príliš ťažkí, inak hrozí poškodenie dosky. Ešte dôležitejšia je jeho dĺžka. Tá musí zodpovedať vašej výške. Riaďte sa tým, že by mal snowboard siahať niekam medzi bradu a nos. Potom je dôležitá aj šírka, keď rozhoduje veľkosť vašich nôh. A potom je tu tuhosť. V začiatku sú lepšie mäkšie dosky. Ďaleko lepšie sa ovládajú. Ako ostrieľaní jazdci budete určite voliť tvrdšiu variantu.

Nebojte sa značiek

Medzi naozaj ostrieľané značky patrí burton snowboard. Burton snowboards vznikli v roku 1977. Najskôr začínali v garáži, ale firma sa veľmi rýchlo rozrástla. Od začiatku sa zaoberali športovými doskami a všetkým vybavením k nim.

Úspechy jednotky na trhu

ØPatrí medzi najväčších výrobcov dosiek na svete.
ØVďaka obrovskej popularite majú zhruba 33% podiel na trhu.
ØMôžete si tu kúpiť aj viazanie alebo celý komplet.
ØVyrábajú dosky po celom svete, nielen v Ázii. Snažia sa udržať aj v Európe.
ØVlastnia aj menšie značky ako sú R.E.D, Anon, Analog, Gravis.
ØV roku 2008 mali podiel na americkom trhu 60%.

Použité technológie

FSC ™ Certified Super Fly® 800G Core
Celodrevené jadro s vertikálnym sendwichom mäkších a tvrdších kusov dreva má za následok ľahšie, pružnejšie a odolnejšie jadro.

Dualzone ™ EGD ™
U hrán je drevo poskladané v dvoch kontinuálnych radoch kolmo ku zvyšku jadra pre väčšiu silu pri odraze a lepšie držanie pri jazde po hranách.
Biax ™ Fiberglass
Laminácia, usporiadaná v dvoch radoch tak, aby doska odpúšťala viac chýb.
The Channel ™
Rýchly, jednoduchý a veľmi presný systém pre nastavenie viazania.

Squeezbox technológia

Vďaka tejto vychytávke môžete na všetkých doskách využívať energie hromadiace sa pod vašimi nohami. Pomôže vám to k vyšším skokom a lepšej manévrovateľnosti pri odrazoch. Jednoducho laicky povedané – dosky sú veľmi pružné.
Za túto spoločnosť jazdí veľa špičkových jazdcov, medzi ne patrí napríklad aj Shaun White.