Manikúra pre zničené nechty

Výrobky

Ak bolo niečo na mojom tele, na čo som si naozaj potrpela a chcela som, aby to vyzeralo vždy perfektne, tak to boli určite moje nechty. Starala som sa aj o svoje ruky a nikdy som z domu neodchádzala bez poriadneho krému. Hrozne ma vytáčalo, keď som mala ruky suché a nehydratované. Moje nechty však boli pre mňa niečo viac. Používala som rôzne vodičky, vyživujúce oleje, aby boli moje nechty jednoducho zdravé. Mala som problémy s lámavosťou, a preto som nemohla ísť na manikúru. Nechcela som si dať na svoje nechty nič chemické, bála som sa, že mi ich zničia.

gel

Preto som mala doma neskutočnú zásobu obyčajných farbičiek na nechty. Bola som však z toho naozaj nervózna, pretože sa mi vždy zlúpala.

Hnevalo ma to, pretože aj ja som sa chcela mať farebné nechty, chcela som na nich mať rôzne aplikácie, kvietky a trblietky. No nemohla som si to dovoliť a tak som hľadala alternatívy, ktoré by to nahradili. Nakoniec mi kamoška poradila gel lak. Bola som voči tomu naozaj veľmi skeptická, pretože som sa bála, že aj toto mi moje nechty oslabí a budú sa zase lámať.

Napriek tomu som sa rozhodla, že to skúsim. Nemôžem predsa celý život prežiť v strachu o to, že sa moje nechty budú neustále lámať, no nie?

pilník

Bola som však naozaj príjemne prekvapená. Moje nechty zostali stále zdravé a neporušené, čo ma len presvedčilo o tom, že to nie je veľmi agresívne. Taktiež som mala obavy z toho, že to bude vyzerať príliš umelo. Nechcela som mať žiadne pazúriky a neprirodzené tvary, ale vôbec ničoho som sa nemusela obávať. Moje nechty vyzerali naozaj krásne a prirodzene. Navyše som mala naozaj veľa možností, veľa farieb a veľa rôznych aplikácií. No asi ich najväčšou výhodou je ich neskutočná výdrž. Mne nechty nerastú tak rýchlo, takže mi krásne vydržia naozaj dlho aj bez nelichotivých odrastov. Už by som naozaj nemenila.