Vieš tvoriť texty? Budeš za to finančne odmenený

Možno Vás to prekvapí, ale keď sme v škole dostali za úlohu napísať sloh na určitú tému, nemal som z toho stres, skôr naopak. Bral som to ako určitú zábavu. Takisto som to považoval za možnosť, k niečomu sa konečne zmysluplne vyjadriť. Niekedy som prišiel zo školy domov, spravil si pohodlie a ihneď som začal písať. V mnohých prípadoch som sa ani nenazdal a stránu A4 som o chvíľu zaplnil vetami. Aj sa mi žiadalo, aby som mohol napísať ešte viac. Ak ma teda aj oslovil nejaký spolužiak, ktorý mal z takejto úlohy stresy, bol som rád, že mu môžem pomôcť. Učiť sa mi nechcelo. Nechcelo sa mi učiť poučky a ani dátumy narodenia a smrti rôznych autorov. Slohy a diktáty ma preto vždy zachránili.
přepisování textu

Predmety ako chémia a fyzika som nemal rád, márne som v nich hľadal logiku. Technická výchova a manuálna zručnosť, z toho som mal nočné mory a žiaľ, bolo to vidno.

Už po skončení školy som mal v hlave stále myšlienku, aké by to bolo skvelé, ak by som mohol niečo napísať a dostal by som za to peniaze. No len viete, kto mi dá tú možnosť? Existuje na Slovensku vôbec nejaký publicista, ktorý by mal záujem o človeka, ktorý skončil strednú školu s maturitou? Ako si ma všimne? Skúšal som cez internet prezerať vydavateľstvá, no na hlavnej stránke mali tučným písmom zvýraznené, že prosia ľudí, aby im v tomto ohľade nepísali, že momentálne majú veľa mailov a nemajú čas. Tak som na to začal zabúdať. Môj vyštudovaný odbor sa nezhoduje s mojimi vlastnosťami a skrátka nechcem robiť to, čo som sa vyučil. Tak som po rokoch na internete náhodne našiel inzerát, v ktorom hľadali pozíciu copywriter.

         Písanie rôznych článkov na rôzne témy. Komerčné i informatívne, ale aj zábavné. Dali mi príležitosť a som rád. Teraz môžem písať a som za každý článok i odmenený.

Ak ma stretnú známi a pýtajú sa ma, ako sa mám a spomeniem, že si privyrábam ako copywriter, nikto nevie, čo si pod tým predstaviť. Tých prípadov je ozaj veľa a trochu ma to štve. Mnohí nevedia, čo to je za pozíciu a je im to jedno. Tí zvedavší si to aspoň nechajú vysvetliť, no aj tak to niekedy nepochopia správne. Myslia si, že mám svoju úbohú webovú stránku, alebo že vyplňujem ankety. Ja však píšem články, ktoré majú 1800 znakov a tie sa odovzdávajú klientom. Je to oveľa zmysluplnejšie.
píšící žena

Umožnila mi to spoločnosť, ktorá má veľa klientov, objednávok a teda mám aj možnosť písať veľa článkov a za každý mám finančnú odmenu. Je to však škoda, že takéto pozície sa ťažko hľadajú a málokto na ne natrafí. Aj tu je však potrebná určitá zručnosť. A zo začiatku trpezlivosť. Nebol som vôbec jediný, ktorému sa zo začiatku vrátili články k oprave. No ale netreba sa nechať odradiť začiatkami. To platí v každej práci i profesii. Ak je to práca, ku ktorej máte vzťah, netreba sa na začiatku vzdať.