Ako maximalizovať odkladací priestor v byte?

Bývanie

Nie v každej domácnosti je dostatok odkladacieho priestoru a niekedy je potrebné si ďalšie miesta na odkladanie vecí vytvoriť. Občas treba zapojiť aj kúsok kreativity a fantázie a všetky Vaše cennosti budete môcť pohodlne uskladniť.knihovna.jpg
 
Úložný priestor hľadajte všade okolo seba
Priestor na odkladanie vecí je všade okolo Vás – stačí sa len obzrieť. V spálni ho môžete nájsť pod posteľou alebo ako súčasť postele. Určite nebude problém nájsť posteľ, ktorá namiesto prázdnej plochy, kam by aj tak iba zbytočne padal prach, bude mať vysúvacie poličky, do ktorých môžete odložiť prakticky čokoľvek. Veľkú časť predmetov hravo odložíte aj do vstavanej skrine, ktorú je najlepšie umiestniť pozdĺž celej steny. Vznikne tak množstvo voľných plôch a zároveň nemáte pocit neporiadku v miestnosti. Jedným z kreatívnych spôsobov uskladňovania predmetov v domácnosti sú aj poličky alebo skrinky umiestnené ,,vo vzduchu“. V izbe sa neuberá z metrov štvorcových no polička alebo skrinka namontovaná priamo na stenu je ideálnym riešením ako schovať nepotrebné predmety. Dá sa to aplikovať takmer v každej miestnosti, či už ide o kúpeľňu, obývačku, kuchyňu alebo vstupnú chodbu.police.jpg Aj obývačka môže poskytnúť miesta, ktoré by Vám možno ani nenapadlo využiť. Konkrétne sedačka alebo taburetka. Je skvelým pľacom na schovanie zbytočností. A ak chcete zabiť dve muchy jednou ranou, zaobstarajte si sedačku, ktorá okrem funkcie skrinky je navyše aj rozťahovacia. Vaši známi určite ocenia, že im aj v menšom priestore budete vedieť poskytnúť nocľah. V kúpeľni je zvyčajne pomerne málo miesta no zázraky sa dajú robiť aj tu. Dnes sú veľmi populárne rôzne závesné organizéry, ktoré sa zvyčajne umiestňujú na dvere. Hravo do nich odložíte kozmetiku. Alternatívou sú háčiky a vešiaky na dverách.
 
Rozťahovací nábytok
Napriek tomu, že na Slovensku na to nie sme zvyknutí, v niektorých krajinách sa využíva v každej domácnosti. Tak prečo nevyužiť rozkladaciu sedačku, ktorá sa dá použiť na sedenie aj spánok? Alebo stolík, ktorý si viete v prípade potreby zväčšiť? Vďaka tomu sa nemusíte obávať rodinnej návštevy, ktorá nebude mať kde obedovať alebo prenocovať.
 
Zachovanie poriadku a zbavenie sa zbytočností
Áno, veľmi jednoducho sa to hovorí, no ťažšie sa to aplikuje v praxi. Keď nestíhate, doslova hodíte veci len tak do priestoru. Veď tam predsa nikomu nevadia. Až do chvíle kým sa nezačnú kopiť. Vtedy začínajú prekážať a Váš byt vyzerá neusporiadane. Najideálnejšie je, ak každá vec má svoje miesto a neumiestňujeme ich len tak náhodne, lebo nám začne vznikať chaos. Ak máme príliš veľa rôznych vecí, nechystáme sa ich využívať a nevieme čo s nimi, je potrebné sa ich zbaviť.