Vaša vlastná reklama

Výrobky

Možno vás to tak chytí, že skončíte so svojou robotou a bude z vás módny guru, ktorý bude vytvárať vlastné myšlienky a predávať je ďalším nasledovníkom. A prečo vlastne nie? Stačí len pár zaujímavých sloganov a hneď bude vaše okolie vedieť, kto vlastne ste.

logo
Vaša vlastná reklama

Samozrejme, že existuje aj rad firiem, kde sa zaoberajú priamo tlačou na textílie a rôzne druhy oblečenia. Ale vy to môžete skúsiť sami z pohodlia domova a za minimálne náklady. Vyrobiť si vlastný obrázok na tričko vraj nie je nič zložité a s domácim plotrom to ide raz dva. Stanete sa tak v okamihu mladým módnym dizajnérom. Vyberiete si motív podľa svojej fantázie, v programe si ho upravíte na linky, a tie vám potom plotor vyreže na špeciálny nažehľovací papier.

Ako sa robí tričko?

1. Najskor si musíte vybrať správny motív, veľmi dobrý je k tomu napríklad program Silhouette. Dobre fungujú symboly, značky i postavy, musia byť ale nakreslené bez výrazných detailov.

2. Do tlačiarne potom vložte papier. V základnej sade máte na výber z dvoch druhov. Silnejší, ktorý vytvorí plyšový potlač tričiek a bude tak vystupovať, a slabší, ktorý na neho priľne. Papier https://slovnik.azet.sk/preklad/slovensko-anglicky/%3Fq%3Dpapier vkladajte lesklou stranou nadol. Podľa inštrukcií nastavte na plotri hĺbku rezu.

3. Super je, že najväčší prácu za vás vlastne urobí počítač. Stačí si nastaviť jemnosť trasovania – podľa toho, koľko detailov budete chcieť pri vyrezávaní zachovať. Môžete podľa chuti pridať rôzne tvary aj text, ale u neho pozor – najprv ho zrkadlovo obráťte, inak ho budete mať naruby.

4. Potom už len ostáva ručne doladiť potrebné detaily. Uvediete do prevádzky ploter a môžete vyrezávať. Za pár minút máte hotovo.

5. Opatrne zlúpnite vrchnú časť papiera, možno budete potrebovať aj menšiu asistenciu, aby sa motív nepoškodil.

grafity

6. Ešte vám zostáva pripraviť si žehliacu dosku a žehličku, na ktoré potom dáte oblečenie motívo nadol. Na fóliu pritlačíte žehličku a necháte zahrievať tak asi minútu, potom ju opatrne zložíte. A váš nový model je na svete.
Tak čo pustíte sa spolu s nami do práce?