Dodajte svojim vlasom lesk a zdravo vyzerajúci vzhľad

Trápi vás, že vaše vlasy sú po lete dolámané, vysušené a stratili svoj lesk? Vlasy si ničíme aj pri činnostiach, pri ktorých by sme si určite povedali, to nie je pravda. Ak budete čítať ďalej, dozviete sa čo nerobiť, aby ste si svoje vlasy ešte viac nezničili, ale naopak dodali im nový život.

1. Fénujte si vlasy menej
Fénovaním vlasy len zbytočne vysúšate a tak strácajú svoj lesk. Teplý vzduch nemá na nich blahodarné účinky. Ak vás tlačí čas, vyskúšajte teplotu na féne znížiť alebo použite rôzne práškové šampóny, alebo si vlasy proste umyte deň pred tým. Určite sa vám poďakujú.
fénování vlasů
2. Používajte masku na vlasy alebo kondicionér
 Nebojte sa že vaše vlasy budú vyzerať ako mastné. Najlepšie je ho nechať pôsobiť približne 5 minút a potom dôkladne opláchnite vlasy. Ten efekt vás určite prekvapí!

3. Med ako prírodný liek
Med obsahuje obrovské množstvo výživných látok. Zmiešajte 1PL medu so žĺtkom a naneste na vlasy. Počkajte 15 minút a dôkladne opláchnite. Touto procedúrou získate nie len lesk, ale zbavíte sa aj lámavosti vlasov.

4. Rozčesávanie
Rozčesávajte svoje vlasy denne. Najlepšie hneď po prebudení a tesne pred spaním. Rozčesávaním pokožku masírujete a prispievate k zdravému rastu vlasov. Po umytí si nečešte vlasy hneď, aby ste si nezničili ich povrchovú štruktúru. Zvoľte si hrebeň, ktorý je pre vaše vlasy najlepší. Odporúča sa používať skôr drevené ako z umelej hmoty.
dívky s dlouhými vlasy
5. Nechajte vlasom voľnosť
Snažte sa čo najčastejšie vlasy nedávať do rôznych vrkočoch, či gumičiek. Nechajte ich voľne pohodené na chrbte. Nielen že vás z toho nebude bolieť hlava ale taktiež nepoškodíte korienky vlasov a tak predídete prípadnému vypadávaniu.

6. Najedzte sa
Pri starostlivosti o vlasy by ste nemali zabúdať ani zaradenie správnych potravín do vášho jedálnička. Doprajte si ryby, kuracie mäso, vajíčka a mliečne výrobky, fazuľu, cereálie a množstvo rôznej zeleniny.