Sladké sny, chrobáčik!

Výrobky

Dôležité je zachovať bezpečnosť a zdravie vášho dieťaťa. Preto je potrebné vyberať veľmi starostlivo. Farby a štýl sú až druhoradé. U menších detí sa vám ešte môžu hodiť vyššie bočnice a zábrany, ktoré ich ochránia pred pádom.

Zariaďovanie ideálneho spania je práca na etapy. Spolu s vekom sa bude všetko meniť. Ide najmä o dievčenské postele, ktoré sú iné pre predškolákov, školáčikov alebo študentku. Celý tento sortiment má niekoľko rôznych variantov v prevedení i farbách.

postýlka

Vzduch okolo

U postieľok si môžete vyberať rôzne vzory a rozmery. Každé dievčatko bude mať určite radosť zo šmýkačky, ktorá je zvezie až k jeho obľúbeným bábikám. Veľmi pekne vyzerá dokonalá kópia napríklad perníkovej chalúpky alebo čarovného zámku. Čo sa týka materiálu, zásahom do čierneho je rozhodne drevená konštrukcia s roštom. Ale veľmi obľúbené a cenovo dostupnejšie je lamino alebo i kov.

Príliš veľké lôžko je spočiatku naozaj zbytočné. Menšie zoženiete už v dĺžke od 160 centimetrov. Zväčšiť ich môžete sklopením čela. Šírka by mala byť minimálne 80 centimetrov. Ideálna výška aj s matracom je zase od 45 do 55 centimetrov. Pri nákupe určite nešetrite, aj naši najmenší potrebujú kvalitné vybavenie, aby ich spánok bol naozaj zdravý.
Príliš mäkká posteľ totiž škodí detskej chrbtici, je potom náchylnejší k rastovým vadám.
Než začnete riešiť matrac, zaoberajte sa roštom. Môžete vyberať buď z pevných lamiel alebo polohovateľný. Keď dieťa necháte spať na mäkkom, nepodporuje správne postavenie stavcov a detská chrbtica je potom náchylnejší k rastovým vadám. Materiály, z ktorých lôžko je, by mali byť dostatočne vzdušné. Môže mať aj rad textilných doplnkov, ktoré zaistia bezpečnosť a príjemné prostredie pre pokojný spánok. Môžete kúpiť klasické nízke lôžko alebo vyššiu posteľ so schodíkmi či šmýkačkou.

kytka

Farby v hlavnej úlohe

Do izbičky patria skôr teplejšie tóny a jemné farby. Nábytok by mal byť dobre zladený a k tomu tiež veľmi prispeje i pestrý koberec.
Zažité farebné schémy, teda modrá versus ružová už dnes neplatí.
Netolerujte nikdy ostré rohy alebo hrany, skontrolujte si tiež zdravotnú nezávadnosť použitých farieb.