Chytré detaily a funkcie

Výrobky

A to isté patrí aj pre našich najmenších. Hračky môžeme vyriešiť pomocou úložných boxov, ktoré sa dajú zohnať v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách. Niekedy môžu sami vyzerať ako hračka a deti ich môžu využiť aj ako miesto na sedenie. Okrem toho ale musíme vybaviť izbičku aj pomocou funkčného nábytku, ktorý pojme oblečenie a ďalšie nevyhnutné veci.

komůdka

Chytré detaily a funkcie

Ak patríte medzi praktických a zároveň poriadnych rodičiov, budete sa snažiť nastoliť podobnú atmosféru aj v priestore vašich ratolestí. Už odmalička by sa mali naučiť pomáhať vám a upratovať si svoje veci na určené miesto. Nechcete sa predsa brodiť hromadou hračiek? Okrem toho, že im môžete kúpiť postele vybavené veľkým úložným priestorom, mali by ste siahnuť aj po ďalšom kvalitnom nábytku. Môžete v nich uschovať prikrývky a vankúše a vytvoríte tak dennú váľandu. Rozhodne by tu nemali chýbať skrine do detskej izby.

Dostupné materiály

Môžete vyberať aj z rôznych kombinácií materiálov a dekorov. Asi najobľúbenejší je drevo a laminát. Ľahko sa udržujú a vytvárajú teplo domova. U starších detí, najmä dievčatiek môžete uvažovať o zrkadlovej skrini, pred ktorú si môže skúšať svoje obľúbené šaty. Čo sa týka dreva, veľmi obľúbené sú skôr svetlé dekory a to borovica a dub. Môžete voliť ale tiež rôzne farby či polepy. Veľmi luxusne vyzerá biely nábytok. Veľmi podstatné je aj riešenie vnútorných zásuviek a políc, ktoré by mali poskytnúť maximálny úložný priestor. Jedna časť by mala byť určite voľná s tyčou, na ktorú môžete zavesiť bundy, kabátiky, šaty či košele.

krabice

Zaujímavý variant na mieru

Alebo môžete siahnuť po vstavanej skrini, ktorá sa dá zasadiť do akéhokoľvek i atypického priestoru. Pre tých najmenších je veľmi pohodlný výsuvný systém, kde ľahko dosiahnu na akýkoľvek kus oblečenia a môžu si ho vytiahnuť pohodlne aj sami.

A ako je správne vybrať? V prvom rade myslite na potreby vašich detí.

Pri výbere políc, regálov a ďalších prvkov vždy berte do úvahy:

§ vek dieťaťa– malo by dosiahnuť na to, čo denne používa
§ veľkosť a variabilita úložných priestorov– všetko sa bude meniť s vekom vašich najmenších
§ rozdielnosť pohlavia– dievčatá ocenia viac závesných priestor na šaty, chlapci zase police na tričká
§ celkové prevedenie– zaoblené rohy a hrany
§ dizajn, štýl a prevedenie– vytvorte dojem harmónie, aby zapadla do celkového konceptu

Môžete sa inšpirovať aj na internete, kde nájdete galérie s hotovou izbičkou v modernom trendy štýle.