Praktické riešenia do mobilných domov

Bývanie

Pred niekoľkými rokmi, sme stáli pred veľkým rozhodnutím. Chceli sme si kúpiť chatu a na výber boli dve možnosti. Mohli sme ísť do toho, že si kúpime krásnu chatku, ktorá však nebola na veľmi ideálnom mieste. Les za ňou už skoro nebo, keďže niekoľko rokov na tomto mieste prebehala ťažba alebo sme mohli zainvestovať do úžasného pozemku na rozhraní medzi lesom a lúkou, pri ktorom navyše tiekla rieka. Tu by sme však museli chatu postaviť. Nakoniec sme sa rozhodli pre čarovnú pozemok a stavbu vyriešili kúpou mobilného domu Sunsseker 800 GR10 https://euro-mobilnedomy.sk/mobilny-dom/3799-sunsseker-800/. Jeho vnútorné priestory majú rozmery okolo dvadsaťštyri metrov štvorcových, čo nie je úplne málo, no ani úplne najviac.Mobilný dom zaparkovaný na piesku s veľkými oknami.jpg

Nebudem vám klamať, mobilný dom je naozaj úžasné riešenie, ale s priestorom to môže byť trošku komplikované. Predsa https://www.o2.cz/osobni/bezdratovy-internet/ len dvadsaťštyri metrov štvorcových naozaj nie je veľa. Pre lepšiu predstavu, je to podobne veľa miesta, ako je vo väčšej obývačke v panelákovom byte. Preto sme museli poriadne premýšľať nad tým, ako domček zariadiť tak, aby sa nám v ňom naozaj dobre fungovalo.Miestnosť s množstvom priestoru a policami na stenách.jpg

Samotné zariadenie mobilných domov je pomerne praktické. Väčšinou sa v nich nachádzajú rohové lavice, stoly sa dajú zložiť a sporák zakryť doskou, takže ho premeníte na kuchynskú linku. Je to veľmi podobné ako v karavanoch.
Pri ostatnom zariaďovaní s však dajte pozor hlavne na to, aby ste nezapratali podlahu. Snažte sa využívať najmä police na stenu. Pokojne nimi vyplňte priestor až po strop. Veľmi praktické sú aj gauče s úložným priestorom a nepochybne i poschodové postele.

Priestor zväčšíte opticky tak, že do neho nebudete pchať zbytočnosti, ako sú sošky, dečky, obrusy a záclonky na okná. Mobilný dom sa snažte zaradiť veľmi jednoducho a hlavne prakticky. Inak povedané, nič čo nevyhnutne k životu nepotrebujete, do domčeku nedávajte.