Hliníkové disky a štýlovosť nášho auta po celý rok

Výrobky

Dôležitou súčasťou áut sú ich kolesá, konkrétnejšie však disky na nich. A sme opäť pritom, opäť si vybavíme protichodné názory, pre a proti nad tým, či sa viac oplatia staré známe plechové, alebo modernejšie a elegantné z hliníku. Zamerajme sa však na reálnu situáciu a na to, že za pár mesiacov je tu zima. S ňou pochopiteľne aj zhoršené podmienky pre šoférov, kedy isté pozitívum možno predstavuje voľba plechových diskov, no mnohí z nás chcú určite počuť, že výhody v tomto ročnom období poskytne aj estetickejšia možnosť, čiže hliníkové prevedenie.
A áno, tie pozitívne stránky alu diskov existujú aj v tomto prípade, s kľudom si tak vychutnajte eleganciu a modernosť, akú v prípade záujmu poskytujú aj hlinikove disky najdisky.sk.Strieborné auto, koleso s hliníkovým diskom
Prakticky ak sme sa pozreli okolo seba, nie je už pre nás prekvapením, že posledné roky sa táto hliníková voľba stáva čoraz častejšou voľbou mnohých vodičov aj počas zimného obdobia. Popularita týchto diskov všeobecne rastie a je o ňu vyšší záujem aj napriek vyššej cene.
Prečo?
Jedným z dôvodov je ich ľahšia údržba, čo určite mnohí oceníme, o to viac počas zimy. Hladký povrch nemá tendenciu naberať na seba špinu a vodu, respektíve na týchto diskoch nezaschnú. Výsledkom je tak i naďalej nadradenejší dizajn a štýlová vizuálna stránka. Za zmienku stojí tiež širšia variabilita, čiže výber alu diskov je možné prispôsobiť detailnejším požiadavkám.Koleso na aute, Audi
Je pravda, že disk z hliníku sa môže zničiť po náraze o obrubník, ale ak pominieme tento prípad, tak alu disky sú odolnejšie najmä voči korózii a viditeľnému opotrebeniu. Z hľadiska mechanického poškodenia na základe nepriaznivých vonkajších podmienok tak ide o spoľahlivú voľbu. Len pozor na tie obrubníky J.
Namáhavé umývanie je minulosťou v prípade, ak dáte zbohom klasickému plechovému disku a uprednostníte hliník. Pamätáte si na umývanie vnútorných častí diskov z plechu? Nebolo to nič jednoduché ani príjemné.