Nezáujem o sex zo strany mužov?

Cestovanie

Pod pojmom muž si predstavíme veľa vecí, ale určite nie jeho nezáujem o sex.
Vo viacerých prípadoch to vraj býva skôr opačne, no každopádne aj zástupkyne nežnejšieho pohlavia dokážu byť riadne divošky ale čo s tým, ak sú práve ony v situácii, ktorá je z verejného a väčšinového hľadiska považovaná skôr za mužskú záležitosť? Čo ak je v tomto vzťahu z pohľadu sexuálneho apetítu aktívnejšia skôr žena a jej muž v tomto smere zaostáva?
srdce přes pár
Tvrdiť, že len muži sú z tohto pohľadu aktívnejší je zrejme sexistické, nakoľko existujú aj opačné prípady, ktoré som momentálne spomenul. Každopádne nechcem vôbec tvrdiť, že by sa mal tento nedostatok mužovi vytýkať, pretože sa môže nachádzať v situácii, v akej si možno nevie pomôcť a prejavujú sa u neho sklony k erektilnej dysfunkcii. Problém môže mať zdravotný alebo psychologický charakter z dôvodu nezdravého životného štýlu či prepracovanosti. Ešte vždy však existuje viagra alebo náhrada viagry. Zamerajme sa však na problematiku nízkeho sexuálneho apetítu zo strany chlapa o niečo podrobnejšie.
sexy hračka
Na diskusných fórach a internete totiž v poslednej dobe pribúdajú zúfalo pôsobiace otázky či témy o sexuálnej neaktívnosti partnera, pričom autorkami týchto príspevkov sú ženy. Vidíme tak, že každá minca má dve strany a aj vďaka internetu sme konečne v obraze. V týchto prípadoch ich partneri však údajne odmietajú sex už celé mesiace. To zrejme značí problém.
Nehľadajme ale okamžite príčinou v nevere, vo vás ako žene či ostatných problémoch týkajúcich sa vzťahu, naozaj môže ísť o v podstate čoraz bežnejší prípad, kedy je muž unavený, vzťahujú sa na neho vysoké nároky a možno bojuje s depresiou alebo vedie sedavý životný štýl plný práce, či naopak hrania sa na počítači, častého fajčenia, jedenia množstva nezdravých jedál, pitia alkoholu a pod.
kondom na dlani
To je ale zrejme ešte vždy ten lepší prípad, ktorý sa v podstate dá riešiť, než situácia, v ktorej je muž možno skrytý homosexuál a partnerku či ojedinelý sex berie skôr ako povinnosť či považuje ho za krytie pred verejnosťou. V takomto prípade by zo strany muža bolo čestné jeho priznanie a následné riešenie budúcnosti vzťahu, ktorý v podstate môže pretvať, no v otázke sexu si obaja doprajete slobodu a neviazanosť.