Nebojte sa dezinfikovať, je to potrebné!

Zdravie

O čistotu našich priestorov sa musíme starať z estetických, ale aj z podstatnejších- hygienických dôvodov. Hlavne ak ide o miesta, v ktorých sa pravidelne nachádzajú ľudia. A to ako z hľadiska rodinných priestorov a ich členov, tak aj z hľadiska napr. pracovných, školných, nemocničných a iných priestorov, kde sa pravidelne stretávajú desiatky, stovky a možno tisíce ľudí. V každom z uvedených prípadov je potrebná pravidelná dezinfekcia. A ako už bolo spomenuté, faktorom nie sú iba viditeľne pekné priestory, ale aj ich zbavenie od škodlivých baktérií.

dezinfekce rukou

Dezinfekčné prostriedky rady STÉRIDINE inaktivujú patogény a pritom nepoškodzujú životné prostredie. Dezinfekcie STÉRIDINE spĺňajú najnáročnejšie kritériá a preto ich odporúčame zvlášť citlivým ľuďom, ktorí trpia najrôznejšími alergiami a inými reakciami.
Na dezinfekciu by sme mali myslieť pri každom väčšom upratovaní. Ide totiž o proces čistenia, pri ktorom zbavujeme konkrétne miesta nielen usadených nečistôt, ale takisto v nich zabraňujeme hromadeniu infekčných vírusov. A pravdepodobne dobre viete, že v súčasnosti sú na hygienu zvýšené nároky a opatrenia vzhľadom k aktuálnej situácii spojenej s COVID- 19.
S kvalitnými dezinfekčnými prostriedkami sa dajú spoľahlivo a funkčne prečistiť napríklad podlahy a najviac rizikové časti interiéru ako kuchyňa či kúpeľňa. Nemali by sme však pravidelne zabúdať ani na tie dôležité detaily ako na dezinfekciu rúk a dverí, resp. tiež kľučiek na dverách.

dezinfekce ve spreji

Trh s takýmito produktmi ponúka aj obľúbené alternatívny bez chlóru. Takéto prostriedky sa následne dajú bezpečne používať všade tam, kde by tie s chlórom naopak nemuseli byť žiaduce. To teda znamená, že napríklad v priestoroch, kde sa nachádzajú deti či citlivejšie osoby, alebo kde sa pracuje s jedlom a potravinami.

  • V stručnosti dnešných trh s dezinfekciou ponúka tie najrôznejšie možnosti a alternatívy pre každého.