Najlepšia kosačka pre vašu záhradu?

Výrobky

Sú veci, ktoré ak si konečne kúpime, tak od nich očakávame, že nám budú spoľahlivo slúžiť na niekoľko rokov. Spravidla nejde o lacné produkty a preto je dôležité, aby nám po celý čas poskytovali vlastnosti a funkcie, ktoré plnohodnotne využijeme. A iné to nie je ani pri výbere kosačky.

op-2276-2281-ryobi-ry18lmx40a-0-18v-bezuhlikova-aku-kosacka-na-travu-sirka-zaberu-40cm

Aj pri tejto téme by sme mali vopred zvážiť viaceré faktory, aby sme vybrali správne. To znamená ten zlatý stred, čo sa najviac priblíži k našim požiadavkám a k požiadavkám našej záhrady.

Záleží teda napríklad od rozmerov trávnatej plochy. Ide vlastne o ten základný bod, z ktorého by sme pri výbere kosačky mali vychádzať. To znamená, že vo všeobecnosti napríklad na menšiu plochu (do 700 m2) ideálne postačí elektrický typ kosačky, veľmi praktický a spoľahlivý k týmto účelom. Spravidla s kompaktným dizajnom a nižšou hmotnosťou. Ak však hľadáte skutočne najpraktickejšiu možnosť, potom sú to akumulátorové kosačky Ryobi, ktoré majú tichý chod a nevyžadujú pripojenie k elektrickej sieti.

  • Ak vravíme o o niečo väčších plochách, čiže cca nad 700 m2, potom zasa budú vhodnejšie tie motorové. Už ich názov napovedá, že zdrojom tu nie je prívod elektriny, ale motor, tým pádom sú takisto výkonnejšie a teda vhodnejšie na trávniky väčších rozmerov.

2275-6931-ry18lm37a-240ry18lm37a-240-hero-1-hires

Dôležitým faktorom je tiež hustota, resp, členitosť trávnatej plochy. To konkrétne znamená, do akej miery je táto plocha osadená kríkmi, stromami a pod. Pretože ak sú tu nahusto zastúpené, dokážu pri kosení zavadzať a v takomto prípade je vhodná akumulátorová Ryobi kosačka, ktorá si nevyžaduje káblové napojenie. Práve káble by totiž v takomto priestore mohli robiť neplechu, čo ale s aku kosačkami nehrozí. Ako bolo spomenuté, ich dizajn a využite sú naozaj praktické a vhodné aj do takýchto situácií.

  • Sú kompaktné a vhodné k okamžitému použitiu, no v našej situácii ide hlavne o to, že žiadne káble sa pri kosení nebudú zamotávať.

Do úvahy ale musíme zobrať aj fakt, kto bude kosačku obsluhovať. Pretože ako vieme, niektoré typy kosačiek sú dosť mohutné a ťažké a to by pri pravidelnom zaobchádzaní v určitých situáciách mohlo predstavovať problém.

  • Teda ak dotyčná osoba nedisponuje veľkou telesnou konštrukciou, resp. fyzickou silou. V takejto situácii budú najlepšie tie najjednoduchšie, čiže elektronické, alebo ako už bolo spomenuté- komfortné aku kosačky.