S čím kŕmite svoje domáce (alebo chovné) zviera?

Výrobky

Odjakživa to tak bolo, že ostatky z dobrého obeda sa odsypali do misky „Dunčovi“, teda že napríklad po takom výdatnom nedeľňajšom obede sme nejaký kus mäsa, ryže a šalátu odložili aj pre nášho verného strážcu na dvore- pre nášho psa. Pravda, štvornohý priateľ sa po tom vždy oblízal a šťastlivo zavrtel s chvostom. Toto ale určite nie je jediný spôsob, a nie je to zrejme ani najzdravší spôsob, akým by stačilo nášho psa vyživovať.

kralik

A samozrejme je aj iná doba, v obchodným domoch sú doslova celé oddelenia venované krmivám a hračkám pre psov. Najmä tým krmivám, z ktorých máme na výber rôzne značky, rôzne balenia a zloženie. Ide tu však o to, že takéto kupované produkty špeciálne určené pre psov, by im nielenže mali chutiť, ale psie krmivo by malo byť hlavne zdravé a výživné.

Vyššie spomenutá „domáca strava“ psa zasýti, možno mu aj chutí, ale tak ako u ľudí, aj u zvierat je dôležité hľadieť na pravidelne vyvážený príjem všetkých dôležitých látok a vitamínov. Teda na pestrosť stravy, v tomto prípade na pestrosť zloženia obsiahnutého v krmivách. U psov sú dôležité najmä bielkoviny, tuky, mastné kyseliny a vitamíny.

A samozrejme rovnako nesmiete zabúdať na kvalitnú výživu ani v prípade, ak vlastníte mačku.

Krmivo pre mačky je zásadné na to, ako sa bude cítiť a ako bude vyzerať. A samozrejme cieľom je, aby mala dostatok energie, aby mala zdravú a lesklú srsť a celkovo aby pôsobila spokojným, zdravým dojmom. Opäť by sme nemali hľadieť iba na reklamy a na chuť, ale zaujímať sa tu predovšetkým o zloženie a o to, aby konkrétne krmivo, ktoré jej budeme pravidelne dávať, skutočne dopomáhalo k jej vitalite a dobrej kondícii, ktorú mačky tak potrebujú.

krmivoprepsy

Vyberajte správne a neváhajte navštíviť internet

Či už hľadáte zdravé pochúťky pre psa alebo mačku alebo dokonca pre chovné zvieratá a krmivo pre králiky, dnes sa takmer všetky krmivá dajú prehľadne nájsť a kúpiť takisto cez internet, kde máte mimochodom dostatok času na preštudovanie si zloženia a tiež potrebných informácií ku konkrétnemu baleniu a tiež informácie o konkrétnom zvieratku a pre neho odporučenom zdravom stravovaní.