Vyriešte chaos v domácnosti!

Bývanie
  • Prvé čo spravíte keď vojdete do dverí vášho bytu je, že topánky len tak šmaríte niekam ku stene? Všetky sú roztrúsené len tak po chodbe. Skúste si zaobstarať čo i len malý jednoduchý stojan na topánky a vaša chodba bude hneď vyzerať zorganizovanejšie.

 koření

  • Ak pri každom odchode z domu hľadáte kľúče po celom byte, tak si vyčleňte misku, skrinku alebo vešiačik kde budete kľúče odkladať vždy ako prídete. Po istom čase sa vám z toho stane rutina a už ich nebudete musieť nikdy hľadať.

 

  • Prichádza k vám nečakaná návšteva a vy máte sotva pár minút na upratanie? Zadovážte si pletené košíky a koše na rýchle zbavenie neporiadku. Vyzerajú štýlovo kdekoľvek a môžete do nich schovať úplne hocičo. Na vrch prehoďte voľajakú deku a nikto nič nezbadá.

 
Organizéry, úložné boxy alebo škatule sú skvelé na všetko!
 

  • Škatuľu od topánok môžete využiť na poštu, listy alebo šeky. Stačí ju premaľovať či ozdobiť aby zapadla do vášho interiéru a máte z toho pekný doplnok.

 

  • Hračky pre deti nenechávajte len tak v poličkách. Kúpte si úložné boxy napríklad z textilu a hračky poskladajte do nich. Na každý box dajte nápis čo obsahuje, a tak už nikdy nebudete stratení. Takisto to bude vyzerať usporiadane.

 

  • Organizér môžete použiť aj na gumičky či sponky v kúpeľni. Zíde sa aj na rôznu kozmetiku či laky na nechty.

 

  • Zlaďte obliečky k farbám vo vašej spálni. Nehovoriac o tom, že perina a vankúš by mali mať rovnakú obliečku. Ak ste už z toho "ladenia" jeleň vyskúšajte deku či pléd. Stačí jeden väčší, ktorý zakryje celú posteľ a máte po probléme.

 ložnice

  • V kuchyni si urobte poriadky pomocou sklenených nádob, ktoré použite na uchovanie ryže, cukru, soli alebo korení. Nájdete ich naozaj v rôznych veľkostiach. Chladničku plnú magnetiek a obrázkov zrušte! Vyvoláva dojem neporiadku hneď ako sa do miestnosti pozriete. Nechajte si na nej len potrebné odkazy či nákupný zoznam. Po novom si viacerí ľudia obstarávajú aj magnetické tabule. Ak už tam magnetky chcete mať, skúste ich presunúť na bočnú stranu. Elegantnejšiu kuchyňu dosiahnete aj uložením prostriedkov na umývanie riadu do držiakov.

 
Ak teda neporiadok patrí k vášmu životu, nestresujte sa každodennou potrebou upratať, keď práve po práci nestíhate. Prispôsobte domácnosť týmto pár trikom a môžete si užívať pokojné chvíle.