Veľký lexikón podláh pre najviac namáhané priestory

Bývanie

Mali by sme začať pekne od podlahy. Väčšinou máme doma všetci klasiku. Detská izba laminát, obývačku zdobí koberec a v kuchyni je staré známe lino. Myslíte si, že sa nedá vymyslieť naozaj nič iné? Práve naopak! Riaďte sa svojím vlastným pocitom a nebojte sa vyskúšať niečo nové a moderné.
V dnešnej dobe sú technológie čoraz dokonalejšie a vďaka ich dobrým vlastnostiam, môžete mať v podstate čokoľvek. Môžete vyskúšať napríklad dlažbu alebo drevo.

obývák

§ Obývačka
Tak môžete začať rovno spoločenskou miestnosťou, ktorá je tak trochu sviatočná, pretože sa tu schádzame po celodennom zhone. Pretože tú skôr relaxujeme, môžeme si vybrať vlastne akúkoľvek krytinu. Najčastejšie sa stretávame s drevom. Tradičná palubovka tú môžete pôsobiť naozaj veľmi príjemným dojmom. Vyvolá v nás pocit domova a jej instalácia nie je vôbec ťažká. Prinesiete sem tak kus prírody, ako by ste sa ocitli na prechádzke v lese. Veľmi obľúbený je tiež laminát s drevenou kresbou, kde sa dostanete na nižšiu cenu. Ale dezén dreva môže zdobiť aj obyčajné PVC alebo v posledných rokoch aj keramické dlažby. Veľmi zaujímavým a neopozeraným materiálom je bambus. Jeho cena je podobná ako u dreva. Medzi jeho výhody patrí väčšiu odolnosť a tiež tvrdosť. Tá je u masívneho bambusu o zhruba pätnásť percent lepší než napríklad dubu alebo buku. Veľmi často sa tu ale môžete stretnúť aj s PVC alebo dlažbou. Ako vidíte, výber je naozaj veľmi široký.

ložnice

§ Kuchyňa
Tu už sa pohybujeme trochu na inej úrovni. Kuchyňa je hlavne pracovným priestorom, kde sa stretávame s vodou, občas nám spadne na zem pohárik alebo nôž. Tu už potrebujeme naozaj odolnú podlahu, ktorá niečo vydrží. Ak zvolíte PVC, budete mať materiál, ktorý odolá voči vode, chemickým látkam alebo napríklad pazúrikom domácich maznáčikov. Môžete si aj vybrať z veľkého množstva vzorov a farieb. Bohužiaľ na PVC zostávajú niekedy vidno tmavé fľaky napríklad od gumových podrážok a ak vám upadne niečo ostrého či ťažkého, prerazíte ho. Tieto problémy vám odpadnú pri dlažbe, ktorá je v podstate večná.
A aká podlaha sa osvedčila práve vám?