Veľká, väčšia, najväčšia… Čím väčšia posteľ, tým modernejšia posteľ

Výrobky

Čím väčšiu posteľ budete mať, tým bude vaša spálňa modernejšia. Na čo si dať pozor pri výbere takýchto kúskov? Najmä na tie správne rozmery.

XXL postele

Klasický rozmer jednolôžkovej postele je stoosemdesiat krát deväťdesiat centimetrov. V prípade manželských postelí, hovoríme o rozmeroch okolo stoosemdesiat krát stoosemdesiat centimetrov. V oboch prípadoch hovoríme o malých posteliach. Teda ak sa na to pozeráme z toho pohľadu, čo je dnes naozaj moderné. Ak chcete držať krok s módou, mali by ste si zaobstarať posteľ, s rozmermi okolo dva krát dva metre to je však minimálna veľkosť. Stoosemdesiat a dvesto centimetrov, to totiž nie ej až taký veľký rozdiel, že?Spálňa s veľkou manželskou posteľou na celú jej šírku

V obchodoch ich nenájdete

Pripravte sa na to, že ak budete chcieť naozaj veľkú posteľ, teda takú, ktorá nespadá do klasických rozmerov, budete si ju musieť nechať vyrobiť na mieru. Môžete mať šťastie a na takéto kúsky naraziť aj v klasických či internetových predajniach, no to je naozaj neobvyklé.
Nezabudnite ani a to, že na posteľ s neklasickými rozmermi budete potrebovať aj matrac na mieru https://www.segum.sk/produkty/matrace. Inak to jednoducho nepôjde. Klasické rozmery matracov, sú totiž rovnaké ako v prípade postelí, teda stoosemdesiat krát deväťdesiat alebo krát stoosemdesiat centimetrov.

Nie je to iba o veľkosti

Veľkosť je podstatná. Ako sme si už vysvetlili, čím väčšia posteľ, tým lepšie. Pri výbere postele a matracu, si však dajte pozor ešte na tieto, v úvodzovkách, drobnosti.
Veľká manželská posteľ v spálni umiestnená pod veľkým oknom

  • Matrac nesmie byť iba veľký a mať netradičné rozmery. Nezabúdajte ani na to, aby bol vyrobený zo správnych a bezpečných materiálov. To isté platí aj o jeho samotnej výrobe.
  • Pri veľkej posteli budete potrebovať špeciálny rošt. Väčšia rozloha potrebuje pevnejší materiál, aby ste v noci neskončili na zemi.
  • Ak sa vám páčia výrazné posteľné rámy a „kus dreva“ za posteľou, radšej prehodnoťte svoj názor. To sa totiž dnes nenosí.