Urobte si malý test: Je práve pre vás dobrý operatívny lízing?

Podnikanie

Väčšina rodín v súčasnej dobe vlastní aj viac ako jedno auto. Dve sú základ, jedno riadi manželka a druhé využíva manžel pre svoje pracovné účely. Vďaka osobnému vozidlu sme nezávislí, šetríme čas a tiež sme veľa spohodlneli. Koľkokrát sa nám nechce ísť pešo ani na malý nákup.

Napriek tomu úplne nové auto znamená už trochu viac peňazí a to už si väčšinou dovoliť nemôžeme. A práve preto vchádza na trh úplne nový finančný produkt, ktorý predtým využívali len podnikatelia. Došlo ale na mnohé úpravy, ktoré ho vyriešili aj pre súkromné ​​osoby. Operatívným lízingom tak ľahko vyriešite váš problém a skrátite si tak cestu ku šťastiu.

pronájem auta

Pre začiatok si odpovedzte na niekoľko otázok.
Každá služba má totiž svoje plusy a mínusy a vy nemusíte byť práve ten pravý kandidát.

1. Viete vôbec o čo v skutočnosti ide?
Auto totiž nebude vaše, ale prenajmete si ho od spoločnosti na dobu väčšinou dva až tri roky.Na konci obdobia ho máte možnosť odkúpiť do svojho vlastníctva. Pritom sa nemusíte starať o zákonné poistenie, len platiť dohodnutú sumu každý mesiac. Dobre si čítajte aj zmluvu, kde máte rôzne podmienky, ktoré ste povinní dodržiavať. Každá služba má svoj daný plán hry, od ktorého sa nevypláca odkloniť. Inak by vám mohla hroziť nepríjemná sankcia.

2. Musím platiť akontáciu?
Tu môžete jasať, pretože tá sa vás rozhodne netýka.

kalkulačka

3. Čo všetko mi zaistí lízingová spoločnosť?
PZP, havarijné poistenie a tiež servis, na ktorom máte vopred dohodnutú spoluúčasť. Navyše sú tu pre vás každý deň, keď budete mať otázky alebo nejaký problém. Pracujú tu totiž odborníci na slovo vzatí, takže strach nie je na mieste. Napriek tomu sa vám taká služba rozhodne vyplatí, pretože budete mať k dispozícii úplne nový a moderný automobil. Sami si už musíte zaplatiť napríklad diaľničnú známku a pohonné hmoty.
Ak sa rozhodnete zmluvu ukončiť skôr, počítajte s pokutou, o ktoré budete vopred informovaní. Tak čo, orientovali ste sa v danej problematike dobre? Potom ste tí praví práve pre toto riešenie. Konečne necháte za sebou mraky ojazdených áut a budete si užívať dychu novoty.