Umývate si vlasy správne?

Krása

Ženy majú krásne dlhé vlasy. Aspoň taká je tradičná predstava ženy v našej kultúre. Treba uznať, že dlhé vlasy vedia byť naozaj pekné. Ako ich však docieliť? Všetko to začína priamo na pokožke vašej hlavy. Pokiaľ nie je tá zdravá a šťastná, vlásky nikdy nebudú pekné. Začiatok starostlivosti je pritom už vo vašej vani alebo sprchovom kúte.vlasová úprava.jpg
Prvým krokom je dôkladné opláchnutie. Počas celého procesu zmývania zvoľte stredne teplú vodu. Príliš horúca vysušuje vlasovú pokožku, príliš studená zase nerozpúšťa nečistoty. Nehanbite sa stáť pod sprchovou hlavicou aj tri minúty a pritom jednotlivé vrstvy nadvihujte, aby sa voda dostala úplne všade.
Aplikujeme šampón. Veľa ľudí jeho množstvo preháňa, stačí objem vo veľkosti dvojeurovky. Nanesieme na hlavu a napeníme. Myslite pritom na to, že sa snažíte umyť pokožku a nie vlas! Ak šampón nepení nepridávame ho, ale pustíme na hlavu trošku vody. Nenechávame pôsobiť na hlave, ale hneď spláchneme (mohli by sme poškodiť pH kože). V tejto fáze sa končekom nevenujeme vôbec.žena v sprche.jpg
Predpokladáme, že máte správnu vlasovú kozmetiku a čaká vás nanášanie masky alebo kondicionéru. Jemne povytláčame vodu a nanášame až na vlhké vlasy. Stekajúca voda by nám riedila prípravky. Vždy ich použijeme len po takú dobu ako odporúča výrobca. Masky by mali zostať na hlave aspoň 10 minút, kondicionér minimálne päť.
Dôkladne vypláchneme a osušíme. Vyhnite sa šúchaniu v uteráku, zbytočne by ste si zničili končeky. Zásadne nechodíme spať s mokrou hlavou, teplo a vlhko sú ideálne pre tvorbu kvasiniek. Ak nemáme možnosť nechať preschnúť hrivu na slnku, aspoň vyfénujeme na miernom stupni. Odporúčam použitie termoochranného výrobku. Treba si dať pozor na oleje, tie neaplikujeme v lete alebo pred fénovaním či žehlením. Svoju krásu by sme doslova ufritovali a to nechce žiadna z nás.