Doprajte svojim zvieratám pivovarské kvasnice

Výrobky

Kŕmenie domácich zvierat predstavuje pre všetkých chovateľov snáď najdôležitejšiu súčasť nevyhnutnej starostlivosti o tieto zvieratá. Vhodným kŕmením dostávajú kone, hydina či psy všetky potrebné živiny, ktoré potrebujú pre svoj zdravý rast a vývoj. Nevhodná alebo nevyvážená strava pripravuje domáce zvieratá o ich vitalitu a schopnosť rozmnožovať sa. Dožívajú sa tak kratšieho veku a ich kvalita života je podstatne znížená. Preto pri kŕmení domácich a hospodárskych zvierat musíme dbať na vyváženosť ich stravy, ktorá musí obsahovať všetky potrebné živiny, minerály a vitamíny.

Chovatelia by si mali dávať pozor hlavne na jednotvárnosť stravy, ktorej dokonca môžu chýbať niektoré veľmi dôležité zložky stravy. Preto nie je na škodu dopĺňať do krmiva aj také zložky, ktoré možno nie sú verejnosti veľmi známe, no ich prínos pre zvieratá je veľmi významný. Takýmto podceňovaným, alebo možno iba málo známym doplnkom, na ktorý by žiaden chovateľ nemal zabúdať, sú pivovarské kvasnice https://www.gazoo.sk/p/1677/kvasnice-pivovarske.

kvasnice

Tento vedľajší produkt vznikajúci pri výrobe piva je bohatým prírodným zdrojom vitamínov skupiny B, kde nechýba ani dôležitý vitamín B12. Okrem vitamínov sú pivovarské kvasnice bohaté na minerály ako horčík, draslík, vápnik alebo železo. No možno najväčším prínosom je prítomnosť veľkého množstva esenciálnych aminokyselín, ktoré sú pre zdravie zvierat a ich vývin nevyhnutné.

Možno to niekoho prekvapí, ale prínos pivovarských kvasníc pre zdravie zvierat si všimli ľudia už veľmi dávno, takže tieto sú používané pri chove zvierat už niekoľko stoviek rokov. Prítomnosť kvasiniek pôsobí veľmi priaznivo na trávenie a dobrý stav tráviacich orgánov, čo sa prejavuje vo zvýšenej imunite domácich zvierat, ktoré pivovarské kvasnice prijímajú vo svojej potrave pravidelne. Chuť do jedla a zdravé trávenie sú výbornou prevenciou proti zápche, ktorá môže trápiť zvieratá kŕmené nevyváženou stravou.

Vitamíny skupiny B sa svojimi širokospektrálnymi účinkami podieľajú aj na psychickej pohode zvierat, takže ich bohatý výskyt v strave slúži preventívne proti nespavosti alebo chronickej únave. Rovnako sú zvieratá chránené aj pred depresívnymi stavmi, ktoré dnes u domácich zvierat nie sú ničím zriedkavým.

Prínos pivovarských kvasníc https://www.gazoo.sk/p/1677/kvasnice-pivovarske je skutočne veľmi pestrý. Spomenúť môžeme aj zlepšenie stavu srsti či kože, rovnako sú zárukou dobrého stavu pazúrov a kopýt. Veľkým benefitom je pomoc pri udržiavaní pečene zvierat v dobrom stave, pretože kvasnice obsiahnuté v strave dokážu urýchliť vylučovanie nebezpečných toxínov von z tela.

Takže ak chováte doma psa alebo mačku, pridaním pivovarských kvasníc do stravy môžete očakávať zlepšenie vitality a reprodukcie vašich štvornohých miláčikov. Okrem toho sa kvasnice v strave prejavia aj na zlepšení kvality srsti a kože, vhodné sú aj pri problémoch s častými hnačkami. Priaznivo vplývajú aj na dojčiace samice a navyše pridávanie kvasníc do krmiva ho robí chutnejším a príťažlivejším pre zvieratá.

U hospodárskych zvierat je účinok pivovarských kvasníc https://www.gazoo.sk/p/1677/kvasnice-pivovarske už overený dlhými rokmi skúseností. Pri hydine môžete očakávať vyššiu znášku u sliepok a zvýšenie prírastku hmotnosti u brojlerov. U koní budete pozorovať zlepšenie trávenia a zvýšenie produkcie, znateľný je aj vplyv na vývoj kopýt a lepšiu kvalitu srsti. Celkovo u koní kvasnice zlepšujú ich športový výkon, nesmierne vhodné sú taktiež pre mladé kone a žrebné kobyly.

krmivo pro psy

Nie je možné vymenovať všetky benefity pivovarských kvasníc pre domáce zvieratá, no pri ich doplnení do stravy si určite všetci chovatelia veľmi rýchlo všimnú ich prínos. Okrem spomínaných zvierat sú vhodné aj pre ovce, kozy, králiky, hlodavce, holuby, hovädzí dobytok alebo ošípané. Kvasnice bohaté na aminokyseliny, minerály, vitamíny a kvasinky sa prejavia na zlepšenom fyzickom a psychickom stave zvierat takmer okamžite.

A navyše je veľmi zaujímavé, že cena týchto pivovarských kvasníc je vzhľadom na ich pozitívne účinky naozaj zanedbateľná. Vo veľmi vysokej kvalite a výhodnej cene dnes pivovarské kvasnice môžete pohodlne kupovať v internetovom obchode s krmivami Gazoo krmivá. Kilogramové alebo výhodné 25 kilogramové balenie vám po objednaní bude odoslané domov okamžite, takže vaše domáce zvieratá môžu v krátkom čase získať všetky výhody kvalitných pivovarských kvasníc.