Prerábame balkón pre deti

Výrobky

Ak máte deti a bývate v paneláku, tak by ste si mali čím skôr prerobiť svoj balkón. Na tomto mieste sa totiž vedia vyhrať do sýtosti, nadýchať sa čerstvého vzduchu a trošku zmeniť prostredie. Hlavnou vecou, na ktorú sa musíte sústrediť, je samozrejme bezpečnosť. Balkón so zábradlím, na ktorom sedí žena.jpg

Zabezpečený na 100 %

Keď som takto prerábala svoj balkón ja, vedela som, že hlavnou vecou, ktorú budem musieť prerobiť, je balkónové zábradlie LMmont. Ak totiž chcete, aby sa na balkóne mohli vaše deti hrať bez toho, aby ste museli neustále odskakovať od sporáka a sledovať každý ich krok, zaobstarajte si zábradlie, ktoré nemá žiadne štrbiny. Klasické staré kovové zábradlia, v ktorých sú vlastne len tyčky, teda určite nie sú vhodné. Podobne dizajnované nové zábradlia sa taktiež na balkón, ktorý má byť určený na hru pre deti, určite nehodia. Vhodné sú také, ktoré sú vcelku. Moderné je napríklad sklo, no využiť môžete aj drevo, ktoré je omnoho lacnejšie.

Myslite aj na výšku zábradlia. To by malo mať minimálne deväťdesiat centimetrov – to platí aj vtedy, keď sa na balkóne deti hrať nebudú. Ak však chcete mať ozajstnú istotu, zožeňte si zábradlia s vyššou výškou. Riešením je aj zábradlie na mieru. Áno, je to drahšie, no aj bezpečnejšie.

Pozor na podlahu

Ďalšou vecou, ktorú je potrebné riešiť, je podlaha. Klasická dlažba nie je vhodná hneď z viacerých dôvodov. V prvom rade sa šmýka, čo pre deti bezpečné nie je určite. V druhom rade je chladná a je viac než pravdepodobné, že na nej deti budú sedieť. Nemusíte však riešiť žiadne veľké stavebné úpravy. Vždy, keď sa deti pôjdu na balkón hrať, na zem prestrite koberec.Dieťa sa hrá s formičkami v piesku.jpg

Čo ešte?

Na detskom balkóne by nepochybne nemalo chýbať pieskovisko a nejaká nízka hojdačka. Mám na mysli takú položenú na zemi, nie zavesené. Myslite na to, že všetko, čo na balkón dáte, musí byť nízke, aby na to dieťa nemohlo vyliezť a aby nedošlo k nešťastiu.