Nebojte sa farieb a motívov, ktoré dospelým nevyhovujú

Výrobky

Pravdou je, že pri zariaďovaní bytu býva málokedy v popredí záujmu tapeta do detskej izby. Obvykle sa riešia praktické veci ako množstvo úložného priestoru, umiestnenie umývačky riadu, pračky alebo gauča a kresiel. Možno je to trochu na škodu. Váš syn alebo dcéra nemajú prehľad o tom, čo by všetko na stene mohli mať, preto tiež netrvajú na tom, aby ste si na tomto detaile nechali záležať.

tapetka

Základnou zásadou však je, že neexistuje potomok, ktorý by nemal rád farby. Čím veselšie, tým lepšie. Záľuba v tmavých odtieňoch nastáva až o niečo neskôr, v období neveselej puberty. Rovnako nič nepokazíte ani vtedy, keď po stenách budú tancovať rôzne veselé zvieratká alebo postavičky z animovaných filmov. Chlapcov potešia aj športové potreby, lopty, rakety – tenisové alebo aj tie vesmírne. Dievčatá zase milujú hviezdičky alebo kvetinky.

Pri tapetovaní sa nenechajte znechutiť rôznymi aj netradičnými kombináciami farieb a myslite na to, že to nie ste vy, kto sa na ne bude musieť celé dni dívať. Pre ozvláštnenie môžete pokojne použiť aj bordúry – čo sú vlastne pásky, prostredníctvom ktorých môžete rozdeliť jednotlivé steny na tematické okruhy. Alebo použite len tieto pásky, tiež vám v kombinácii so zaujímavými farbami urobia dobrú službu.

jablka
Ak si však už naozaj neviete rady s najvhodnejším motívom, nechajte jednu stenu voľnú, rozdajte potomkom farby a nechajte ich fantáziu pracovať. Ak nepatríte medzi takto odvážnych rodičov, dajte na stenu materiál, ktorý bude pripomínať starú školskú tabuľu a nechajte v blízkosti steny pestrofarebné kriedy. Výhodou je, že takéto maľby zotriete kedykoľvek vás alebo deti začnú nudiť. Hlavné je nebáť sa ani netradičných riešení.